Хламідія (Chlamydia trachomatis), зішкріб, сеча, змив, методом ПЛР Real-Time, якісне визначення

Код: 3113

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

300,00 грн

Опис аналізу:

Хламідія (Chlamydia trachomatis), зішкріб, сеча, змив з кон'юнктиви (методом ПЛР) - аналіз, що дозволяє виявити в організмі присутність хламідій (бактерій, що провокують розвиток урогенітального хламідіозу і декількох інших захворювань).

Наявність інфекції можна визначати шляхом пошуку в крові антитіл до бактерії, але метод ПЛР надійніший і більш чутливий. ПЛР-аналіз може показати наявність збудника навіть до початку вироблення організмом антитіл, коли інші обстеження не вкажуть на наявність хламідій.

Хламідії передаються, в основному, статевим шляхом, хоча не виключений ризик зараження в побуті. Найчастіше безсимптомний перебіг хвороби (або слабка вираженість симптомів) тільки сприяє активній передачі інфекції, що веде до того, що приблизно п'ята частина вагітних жінок страждає від хламідіозу.

У процесі пологів дуже висока ймовірність зараження дитини і подальшого розвитку у неї хламідійної кон'юнктивіту (у кожного другого новонародженого з хламідіозом) або пневмонії (приблизно у кожного десятого). Крім того, інфекція може нашкодити дитині під час виношування, сприяючи плацентарній недостатності, передчасним пологам і викидням.

Покази до призначення аналізу на хламідії

Через свій негативний вплив на плід, хламідіоз відноситься до TORCH-інфекцій, якими заражається мати, але негативний вплив вони чинять і на дитину. Тому найчастіше обстеження призначається гінекологами, а також урологами, інфекціоністами або неонатологами.

Показом до призначення неонатологом є наявність інфекції у матері дитини.

Показами до призначення в гінекології є:

  • планування або настання вагітності;
  • виявлення хламідій у статевого партнера;
  • поява симптомів хламідіозу.

В урології обстеження призначається:

  • при діагностиці статевих інфекцій;
  • при появі симптомів зараження хламідіями;
  • після статевих контактів з випадковими партнерами.

Інтерпретація результатів

Результати цього аналізу видаються у вигляді значень «виявлено» або «не виявлено». Якщо ДНК хламідій виявлено, значить, аналіз позитивний (у пацієнта є хламідіоз), якщо ні - негативний (пацієнт здоровий).

Підготовка до обстеження

Спеціальна підготовка не потрібна, але якщо для аналізу здається сеча або урогенітальний мазок, то бажано не мочитися 1,5-2 години перед забором матеріалу. Жінкам подібні обстеження бажано проходити до початку місячних або через кілька днів після їх закінчення.

Матеріал для аналізу: венозна кров, зішкріб, сеча або змив з кон'юнктиви ока.

Метод дослідження: ПЛР (полімеразно-ланцюгова реакція).

Готовність результатів: протягом 2 робочих днів.