Хламідія (Chlamydia trachomatis), зішкріб, сеча, змив, методом ПЛР Real-Time, якісне визначення
Опис аналізу:
Хламідія (Chlamydia trachomatis), зішкріб, сеча, змив з кон'юнктиви (методом ПЛР) - аналіз, що дозволяє виявити в організмі присутність хламідій (бактерій, що провокують розвиток урогенітального хламідіозу і декількох інших захворювань).
Наявність інфекції можна визначати шляхом пошуку в крові антитіл до бактерії, але метод ПЛР надійніший і більш чутливий. ПЛР-аналіз може показати наявність збудника навіть до початку вироблення організмом антитіл, коли інші обстеження не вкажуть на наявність хламідій.
Хламідії передаються, в основному, статевим шляхом, хоча не виключений ризик зараження в побуті. Найчастіше безсимптомний перебіг хвороби (або слабка вираженість симптомів) тільки сприяє активній передачі інфекції, що веде до того, що приблизно п'ята частина вагітних жінок страждає від хламідіозу.
У процесі пологів дуже висока ймовірність зараження дитини і подальшого розвитку у неї хламідійної кон'юнктивіту (у кожного другого новонародженого з хламідіозом) або пневмонії (приблизно у кожного десятого). Крім того, інфекція може нашкодити дитині під час виношування, сприяючи плацентарній недостатності, передчасним пологам і викидням.
Покази до призначення аналізу на хламідії
Через свій негативний вплив на плід, хламідіоз відноситься до TORCH-інфекцій, якими заражається мати, але негативний вплив вони чинять і на дитину. Тому найчастіше обстеження призначається гінекологами, а також урологами, інфекціоністами або неонатологами.
Показом до призначення неонатологом є наявність інфекції у матері дитини.
Показами до призначення в гінекології є:
- планування або настання вагітності;
- виявлення хламідій у статевого партнера;
- поява симптомів хламідіозу.
В урології обстеження призначається:
- при діагностиці статевих інфекцій;
- при появі симптомів зараження хламідіями;
- після статевих контактів з випадковими партнерами.
Інтерпретація результатів
Результати цього аналізу видаються у вигляді значень «виявлено» або «не виявлено». Якщо ДНК хламідій виявлено, значить, аналіз позитивний (у пацієнта є хламідіоз), якщо ні - негативний (пацієнт здоровий).
Підготовка до обстеження
Спеціальна підготовка не потрібна, але якщо для аналізу здається сеча або урогенітальний мазок, то бажано не мочитися 1,5-2 години перед забором матеріалу. Жінкам подібні обстеження бажано проходити до початку місячних або через кілька днів після їх закінчення.
Матеріал для аналізу: венозна кров, зішкріб, сеча або змив з кон'юнктиви ока.
Метод дослідження: ПЛР (полімеразно-ланцюгова реакція).
Готовність результатів: протягом 2 робочих днів.