Хламідія (Chlamydophila pneumoniae), антитіла IgG

Код: 3423

Час виконання: 3 роб.дн.

Ціна у Київ

250,00 грн

Опис аналізу:

Хламідія (Chlamydophila pneumoniae), IgG - тест, застосовуваний для перевірки на антитіла, характерні для респіраторного хламідіозу. Імуноглобуліни G - один з класів антитіл, що виробляються організмом, у відповідь на зараження хламідіями. Вони визначаються в крові через кілька тижнів після інфікування і можуть циркулювати в організмі до двох років.

Цей аналіз в комплексі з аналізом на антитіла IgM та ПЛР-діагностикою дозволяє досить точно встановити терміни зараження і стадію хламідійної інфекції.

Chlamydophila pneumoniae - бактерія, що вражає дихальні шляхи і здатна спровокувати розвиток ларингіту, фарингіту, синуситу, отиту, бронхіту і пневмонії. Найчастіше спостерігається у дітей і людей похилого віку. Вивчається можливість того, що при респіраторному хламідіозі створюються сприятливі умови для розвитку бронхіальної астми, саркоїдозу, атеросклерозу і хвороби Альцгеймера.

Chlamydophila pneumoniae передається пацієнтами з симптомами респіраторного хламідіозу або ж безсимптомними носіями бактерії. Точних даних про тривалість інкубаційного періоду немає - в деяких випадках хвороба проявляється через місяці зараження. Це пояснюється тим, що хламідія може тривалий час зберігати життєздатність на слизових оболонках верхніх дихальних шляхів.

Запалення легенів, спровоковане респіраторним хламідіозом, відноситься до розряду атипових пневмоній, і не має специфічних симптомів. Загальний перебіг хвороби схожий з запаленням легенів, спровокованим мікоплазмою, розрізнити їх можливо тільки методами лабораторної діагностики. Тому часто лікарями призначається одночасне дослідження відразу на мікоплазмову і хламідійну інфекції.

Покази до призначення

На обстеження спрямовує терапевт, педіатр, ЛОР, пульмонолог або інфекціоніст за наявності наступних показів:

  • пневмонія з нетиповим перебігом;
  • симптоми респіраторних інфекцій, можливим збудником яких може бути Chlamydophila pneumoniae.

Інтерпретація результатів

Результати дослідження візуалізуються у вигляді числового індексу, чим вище значення якого - тим вище ймовірність присутності збудника. Якщо значення менше 0,9, значить аналіз негативний - антитіл IgG до Chlamydophila pneumoniae не виявлено. Це можливо в декількох випадках: якщо пацієнт здоровий, якщо з моменту інфікування пройшло занадто мало часу для початку синтезу цього класу антитіл, або ж якщо з моменту зараження пройшло більше 2-х років.

Результат від 0,9 до 1,09 є сумнівним і вимагає проведення повторного тесту. Значення індексу, що дорівнює або перевищує 1,1 вказує на позитивний результат - у пацієнта наразі хвороба, спровокована Chlamydophila pneumoniae, або ж була присутня в недалекому минулому (до 2-х років).

Підготовка до дослідження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз.

Термін проведення: 3 робочих дні.