Хламідія (Chlamydophila pneumoniae), антитіла IgM

Код: 3436

Час виконання: 4 роб.дн.

Ціна у Київ

250,00 грн

Опис аналізу:

Хламідія (Chlamydophila pneumoniae), IgM - аналіз, який використовується для виявлення в крові пацієнта антитіл, що вказують на гострий респіраторний хламідіоз. Синтез імуноглобулінів класу М (IgM) є першою реакцією організму на інфікування. Концентрація антитіл IgM швидко наростає, а потім поступово знижується протягом 2-3 місяців до повного зникнення. У разі повторного інфікування IgM також підвищуються, але незначно.

Дане дослідження є, поряд з тестом на антитіла IgG і ПЛР-діагностикою, одним з етапів діагностування хламідійної інфекції.

Chlamydophila pneumoniae - це бактерії, що вражають дихальну систему і провокують розвиток ларингітів, фарингітів, синуситів, отитів, бронхітів і запалення легенів. Важкий перебіг інфекції характерний для людей з ослабленим імунітетом: дітей і літніх людей. Дані останніх досліджень вказують на зв'язок респіраторного хламідіозу з появою бронхіальної астми, саркоїдозу, атеросклерозу і хвороби Альцгеймера.

Заразитися можна від пацієнта з симптомами або ж від безсимптомного носія. Тривалість інкубаційного періоду достовірно не встановлена і в деяких випадках може досягати декількох місяців. Пов'язано це з тим, що хламідія тривалий час здатна виживати на слизовій оболонці верхніх дихальних шляхів.

Атипова пневмонія, спровокована респіраторним хламідіозом, не має специфічних симптомів, її перебіг схожий на запалення легень, спровоковане мікоплазмою. Визначити, який зі збудників став причиною хвороби, можливо тільки за допомогою лабораторних досліджень, тому часто лікарі призначають дослідження відразу на мікоплазмову і хламідійну інфекції.

Покази до призначення дослідження

Направлення на аналіз найчастіше виписується терапевтом, педіатром, отоларингологом, пульмонологом або інфекціоністом, якщо присутнє:

  • запалення легенів з нетиповим перебігом;
  • прояви респіраторної інфекції, збудником якої може бути Chlamydophila pneumoniae.

Значення результатів

Результати дослідження записуються у вигляді числового індексу. Якщо значення індексу менше 0,8 - тест негативний, а антитіл IgM до бактерії не виявлено. Це означає, що пацієнт здоровий або з моменту зараження пройшло недостатньо часу для вироблення антитіл, або ж інфікування відбулося понад 3 місяців назад.

Результат від 0,8 до 1,09 - сумнівний і вимагає проведення повторного дослідження. Індекс від 1,1 і вище говорить про позитивний результат - у пацієнта поточний респіраторний хламідіоз на гострій стадії або хвороба була менше 2-3 місяців тому.

Підготовка до дослідження: не проводиться.

Матеріал для дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: ІФА.

Термін проведення: 3 робочих дні.