Хоріонічний гонадотропін людини (β-ХГЛ загальний) - з 1-го тижня вагітності включно

Код: 4407

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

270,00 грн

Опис аналізу:

Хоріонічний гонадотропін (ХГЛ, HCG) - гормон, який в жіночому організмі виробляється оболонками ембріона (хоріоном), після його імплантації в стінку матки. Хоріоном називається частина зародка, що є посередником між материнським і дитячим організмом, згодом входить до складу плаценти і виробляє хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ).

Завдяки ХГЧ підтримується нормальний перебіг вагітності, стимулюється синтез естрогенів і прогестерону під час неї. З настанням вагітності, під впливом хоріонічного гонадотропіну жовте тіло яєчника не розсмоктується через 2 тижні (як під час звичайного менструального циклу), а продовжує виробляти прогестерон.

Зростання рівня ХГЛ в сечі і крові - один з найбільш ранніх маркерів вагітності, завдяки якому встановити факт зачаття можливо вже на 3-5 день затримки місячних (в деяких випадках навіть в перший-другий день). Реєструючи рівень ХГЧ, можна стежити за її перебігом, діагностувати багатоплідну вагітність і патології плода на ранніх етапах розвитку.

Підвищений рівень ХГЧ в організмі жінки, у якої немає вагітності, або у чоловіка може бути ознакою наявності пухлин.

Покази до призначення

Аналіз на хоріонічний гонадотропін найчастіше призначається гінекологами і репродуктологами, можливе також призначення онкологом або лікарем загальної практики.

Показом в гінекології та репродуктології є:

  • діагностика вагітності (як звичайної, так і багатоплідної, позаматкової або, що не розвивається);
  • контроль перебігу вагітності;
  • діагностика затримок розвитку ембріона;
  • оцінка ризику викидня;
  • діагностика аменореї;
  • підтвердження успішності процедури переривання вагітності;
  • підозра на недостатність функції плаценти.

Показом в онкології є діагностика пухлин, здатних продукувати хоріонічний гонадотропін, які можуть розвинутися не тільки у жінок, але і у чоловіків.

Значення результатів

Референтні (нормальні) значення рівня хоріонічного гонадотропіну у здорових чоловіків і здорових не вагітних жінок повинні складати менше 5,3 мМО/мл (mIU/ml). У разі настання вагітності концентрація ХГЛ значно зростає. Те ж відбувається в разі розвитку пухлини, здатної продукувати хоріонічний гонадотропін.

У вагітних може спостерігатися знижений рівень ХГЧ, що може бути свідченням позаматкової вагітності (або вагітності, що не розвивається), недостатньої функції плаценти, високого ризику самовільного аборту, затримок у розвитку плоду або навіть його загибелі.

Підготовка до дослідження: не потрібно.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: ІХЛА (імунохемілюмінесцентний аналіз).

Термін проведення: 1 робочий день.