Антитіла IgE до алергенів хом’яка (епітелій)

Код: 8005

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

280,00 грн

Опис аналізу:

Антитіла IgE до алергенів хом'яка (епітелій) – лабораторний аналіз, за ​​допомогою якого можна перевірити, чи є у людини алергія на хом'яків.

Хом'яків часто заводять в якості домашніх тварин, адже їх утримання не завдає особливого клопоту. Догляд за ними не вимагає багато часу, хом'якам не потрібно багато корму, немає потреби регулярно з ними гуляти. У той самий час ці тваринки контактні, із ними з задоволенням грають дорослі та діти.

У частини людей контакт із хом'яками може спричинити розвиток алергії – реакції гіперчутливості негайного типу, яка здатна проявлятися широким набором симптомів. Існує думка, що алергію провокує хутро хом'яка, але це не зовсім правильно - хутро є швидше субстратом для алергенів, у ролі яких, зазвичай, виступають білки, що виділяються організмом хом'ячка в процесі життєдіяльності. Вони містяться в сечі, слині, виділеннях сальних залоз, на поверхні шкіри (епітелію) та хутра тварини.

Основний епітеліальний алерген хом'яків – білки, що виділяються разом із секретом сальних залоз, який змащує шкіру та хутро тварини. Частинки слини та сечі також можуть залишатися на хутрі, провокуючи алергію.

Епітеліальні алергени хом'яка подібні до алергенів кішок і собак. Тому люди, які мають алергію на цих тварин, можуть реагувати і на гризунів. У той же час, алергени хом'яків не так широко поширюються в приміщеннях, тому що більшість часу вони проводять у клітці, тоді як коти і собаки вільно пересуваються по оселі.

Алергічна реакція проходить із виділенням специфічних антитіл IgE в організмі людини. За їх наявності чи відсутності можна зрозуміти, чи є в людини алергія. IgE є специфічними для кожного алергену, що дозволяє визначити речовину, яка провокує алергічну реакцію організму.

Покази до призначення

Дослідження призначається алергологом, терапевтом або педіатром для людей, у яких після контакту з хом'яками спостерігаються симптоми алергії. Її прояви можна умовно поділити на 4 великі групи:

  • алергічний риніт – нежить, чхання, закладеність носа;
  • алергічний дерматит – почервоніння, свербіж, висип на шкірі;
  • алергічний кон'юнктивіт – печіння, почервоніння та свербіж очей;
  • алергічний бронхоспазм – задишка, хрипи, утруднене дихання.

Не варто дивуватися, якщо лікар, окрім дослідження на IgE до алергенів хом'яка, призначить аналіз на антитіла до зернових та лугових трав. Справа в тому, що алергію може провокувати не тварина, а також її їжа.

Значення результатіва

Рівень антитіл вимірюється в IU/ml (МО/мл) – міжнародних одиницях на мілілітр. Якщо в бланку результатів вказано значення до 0,35 IU/ml, значить алергії у пацієнта немає (такий рівень антитіл називається клінічно несуттєвим).

За дуже низького (0,36-0,50 IU/ml) та низького (0,51-1 IU/ml) рівня антитіл більшість людей не мають симптомів алергії, хоча лікарі відзначають наявність реакції. Пацієнти із середнім рівнем антитіл (1,1-5,0 IU/ml) обов'язково відчують, нехай і незначні, симптоми алергії за контакту з хом'яком.

Високий (5,1-25 IU/ml), дуже високий (25,1-75,0 IU/ml) та винятково високий рівень антитіл (вище 75 IU/ml) характерні для пацієнтів з вираженою алергією на хом'яків.

Важливо врахувати, що у алергіка, захищеного від контакту з алергеном, рівень антитіл у крові поступово знижується. Тому низька концентрація антитіл не завжди означає відсутність алергії.

Підготовка до обстеження: необов'язкова.

Матеріал на дослідження: зразок венозної крові.

Метод дослідження: ІФА (імуноферментний аналіз).

Термін проведення: 2 робочі дні.