Антитіла IgE до алергенів собаки (епітелій)

Код: 8004

Час виконання: 2 раб.дн.

Ціна у Київ

280,00 грн

Опис аналізу:

Антитіла IgE до алергенів собаки (епітелій) – аналіз, що виявляє специфічні антитіла, які є в крові людей з алергією на епітелій собак.

Собаки поряд з кішками – найпоширеніші домашні улюбленці у світі. Вони утримуються в квартирах та приватних будинках, велика їх кількість бродить вулицями населених пунктів. Сучасна людина стикається з собаками регулярно, як правило, перший контакт відбувається вже в ранньому дитинстві.

Основними алергенами собаки є слина, сироватка, лупа та частинки епітелію. З хутра тварини алергени потрапляють у повітря, осідають на навколишніх предметах. Реакцію може спровокувати вдихання алергену або дотиком до нього. Для цього необов'язково гладити собаку – достатньо контакту з предметами, на яких є частинки епітелію тварини. Це можуть бути м'які меблі, постільна білизна, килими, одяг та будь-які вироби, що накопичують пил. Алергени собаки поширені настільки, що іноді їх виявляють у приміщеннях, де ці тварини не утримуються.

У частини людей контакт із собакою може спровокувати розвиток алергії – реакції гіперчутливості негайного типу. Така людина через деякий час (від кількох хвилин до кількох годин) після проникнення алергену в організм починає відчувати симптоми алергії.

Розвиток алергічної реакції супроводжується активним виробленням особливого класу антитіл – імуноглобулінів Е (IgE). Антитіла IgE – це основний лабораторний маркер, за яким лікарі судять про наявність будь-якої алергії у пацієнта. IgE до різних алергенів відрізняються один від одного, а сучасна діагностика дозволяє їх розрізняти. Аналізуючи, до яких алергенів в організмі пацієнта є антитіла, лікар може зрозуміти, яка саме речовина провокує реакцію.

Покази до призначення

Аналіз призначає алерголог за наявності симптомів можливої ​​алергії:

 • закладеного носа, чхання та нежитю;
 • почервонілих очей, сльозотечі;
 • різей, печіння або свербежу в очах;
 • кашлю, відчуття першіння у горлі;
 • висипу, почервоніння, печіння або свербежу шкіри;
 • набряків;
 • задишки, утрудненого дихання, хрипів.

Симптоми розвиваються після контакту з собакою або перебування у приміщенні, де була тварина. Реакція на епітеліальні алергени собаки може спостерігатися у людей, які професійно працюють з ними (дресирувальники, заводчики та ін.).

Значення результатів

Про відсутність або наявність алергії судять за концентрацією антитіл, виділяючи кілька діапазонів:

 • клінічно несуттєвий рівень – менше 0,35 МО/мл;
 • дуже низький рівень – 0,36-0,5 МО/мл;
 • низький рівень антитіл – 0,51-1 МО/мл;
 • середній рівень антитіл – 1,1-5 МО/мл;
 • високий рівень – 5,1-25 МО/мл;
 • дуже високий рівень антитіл – 25,1-75 М/мл;
 • виключно високий рівень антитіл – більше 75 МО/мл.

За клінічно несуттєвого рівня можна зробити висновок, що алергії у пацієнта немає. За дуже низького рівня пацієнти не відчувають симптомів алергічної реакції, як і більшість пацієнтів з низьким рівнем антитіл. Починаючи із середнього рівня пацієнти майже завжди реагують на контакт з алергеном, і чим вищий рівень антитіл – тим більша ймовірність тяжкого нападу алергії.

Низький рівень антитіл – не гарантія відсутності алергії, адже концентрація IgE у крові людини, яка не контактує з алергеном, поступово знижується. Таким чином, низький або дуже низький рівень антитіл  може бути свідченням того, що пацієнт тривалий час не стикався з епітеліальними алергенами собаки.

Підготовка до обстеження: непотрібна.

Матеріал для дослідження: зразок венозної крові.

Метод дослідження: ІФА – імуноферментний аналіз.

Термін проведення: 2 робочі дні.