Загальний IgE (загальний маркер алергії)

Код: 7001

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

240,00 грн

Опис аналізу:

Імуноглобулін Е (маркер алергії IgE) – лабораторний аналіз, який найчастіше використовується для діагностики схильності до алергічних реакцій.

Імуноглобуліни або антитіла – це білкові молекули, які імунна система виробляє для боротьби з небезпечними та чужорідними речовинами, що проникають у кров чи тканини організму. Антитіла можуть вироблятися проти отрут, вірусів, бактерій, паразитів та інших речовин.

Імуноглобуліни Е (IgE) – це один із класів антитіл, відносно нечисленний у нашому організмі. Якщо йдеться про здорову людину, то на IgE припадає лише 0,05% від загальної концентрації імуноглобулінів у крові. Імуноглобуліни Е є важливою ланкою в ланцюжку імунної відповіді на зараження гельмінтами (глистами) та найпростішими паразитами (малярійним плазмодієм).

IgE беруть участь у розвитку алергічної реакції – гіпертрофованої відповіді імунної системи на повторний контакт організму з порівняно нешкідливими речовинами: пилком трав та квітів, шерстю тварин, пер’ям птахів, пилом та ін. У здорових людей у ​​відповідь на проникнення алергену виробляється кількість IgE, достатня для нейтралізації чужорідної речовини. У крові людей з алергією відзначаються підвищені в рази концентрації IgE і реакція організму виявляється занадто бурхливою.

Аналіз на імуноглобуліни класу Е також використовується для перевірки спадкової схильності до алергії. Так, у трьох із чотирьох дітей, батьки яких страждають від алергії, відзначається підвищена концентрація IgE у крові. Перевищуючі норму концентрації IgE у крові людини, яка страждає від проявів алергії, збільшують ризик розвитку алергічних реакцій у майбутньому.

Результати аналізу на IgE пацієнтам з алергією необхідно уточнювати за допомогою інших лабораторних досліджень, які допоможуть визначити, який саме алерген запускає реакцію.

Покази до призначення

Обстеження може бути призначене алергологом, гастроентерологом, сімейним лікарем або іншими фахівцями – інфекціоністом, пульмонологом, імунологом. Можливі покази для проведення тесту:

  • симптоми алергічної реакції;
  • припущення про інвазію найпростіших або глистів;
  • підозра на IgE-мієлому;
  • оцінка генетичної схильності у дітей, чиї батьки страждають від алергії.

Значення результатів

Концентрація імуноглобулінів класу Е вимірюється в IU/ml (МО/мл, міжнародні одиниці на мілілітр). Якщо значення перебувають у діапазоні від 0 до 87 IU/ml – це норма. Вищі цифри у бланку результатів означають, що у пацієнта підвищений рівень IgE.

Таке можливе за широкому спектрі патологій:

  • інфікування паразитами – нематоди, аскариди, ехінокок, амебіаз та ін.;
  • алергічні захворювання – бронхіальна астма, риніти, синусити, дерматити алергічної природи;
  • патології імунної системи – синдроми Ді Джорджі, Джоба-Баклі, Неймана, Віскотта-Олдріча, IgE-мієлома.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал на дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: твердофазний хемілюмінесцентний імуноферментний аналіз.

Термін проведення: 1 робочий день.