Інгібін B

Код: 3714

Час виконання: 5 роб.дн.

Ціна у Київ

600,00 грн

Опис аналізу:

Інгібін В – лабораторний аналіз, який широко використовується в діагностиці захворювань жіночої статевої системи. Найчастіше це дослідження призначається для з'ясування причин безпліддя та оцінки оваріального резерву яєчників, може бути корисним у процесі діагностики раку яєчників у жінок.

Як статевий гормон, інгібін В виробляється не тільки жіночим, але і чоловічим організмом, а тест може використовуватися для оцінки сперматогенезу. У жінок за виділення інгібіну В відповідальні фолікули яєчників, а у чоловіків – клітини Сертолі, що перебувають у яєчках. Концентрація інгібіну В змінюється залежно від віку.

У жіночому організмі рівень гормону наростає з дорослішанням дівчинки. Після досягнення статевого дозрівання його концентрація не залишається стабільною – вона коливається в залежності від фази місячних. Мірою зменшення кількості фолікулів у яєчниках з віком, концентрація гормону в крові знижується. Після настання менопаузи інгібін В виявляється в мінімальних кількостях або відсутній зовсім.

У дівчат допідліткового віку підвищена концентрація гормону може бути ознакою передчасного статевого дозрівання, а знижені значення інгібіну В у дівчат-підлітків можливі за затримки статевого розвитку.

За рівнем гормону можна оцінити фолікулярний (оваріальний) резерв яєчників – зрозуміти, скільки фолікулів з потенційно придатними для запліднення яйцеклітинами є в організмі жінки. З цією інформацією лікареві легше вибрати оптимальний метод допоміжних репродуктивних технологій (штучного запліднення).

Підвищення рівня інгібіну В після менопаузи є ознакою деяких видів раку (карциноми) яєчників – у таких пацієнток концентрація гормону може підніматися в десятки разів вище норми.

У чоловічому організмі максимальна кількість гормону спостерігається у тримісячних немовлят, після чого рівень інгібіну В поступово йде на спад - мінімальні значення відзначаються у хлопчиків у 6-10-річному віці. У статевозрілих чоловіків гормон виявляють у досить високих концентраціях – він є одним із показників, за якими оцінюють процес вироблення сперматозоїдів.

Показання до призначення

Призначення на аналіз може бути виписане широким колом спеціалістів: гінекологом, репродуктологом, ендокринологом, педіатром чи урологом. Підставою для обстеження може бути:

  • пошук причин жіночого та чоловічого безпліддя;
  • обстеження перед проведенням штучного запліднення;
  • спостереження пацієнток із пухлинами яєчників;
  • передчасний або уповільнений статевий розвиток у дівчаток;
  • крипторхізм (знаходження яєчок поза мошонкою) або анорхізм (відсутність яєчок);
  • підозра на дефекти розвитку сперматозоїдів.

Значення результатів

Концентрація інгібіну В вимірюється в пікограмах на мілілітр (пг/мл, pg/ml) і залежить від віку пацієнтки.

Для дівчат до 18 років нормальними є значення до 83 pg/ml. Для жінок репродуктивного віку нормальною є концентрація інгібіну до 341 pg/ml. У чоловіків до 18 років – 4-352 pg/ml, старше 18 років – 25-325 pg/ml.

Якщо аналіз здається для оцінки фолікулярного резерву, то зразок крові беруть у 3-й день менструального циклу, а нормальними є значення до 273 pg/ml. У жінок в менопаузі гормон не виявляється або виявляється у концентрації до 4 pg/ml.

Виражене перевищення цих значень, іноді у 60 і більше разів вказує на розвиток злоякісної пухлини яєчників.

Підготовка до обстеження

Зразок крові бажано здавати в 3-4 день менструального циклу. Якщо пацієнтка приймає естрогени або андрогени, то за погодженням з лікарем їх прийом припиняють за 2 доби до здачі крові. Також результати аналізу можуть бути некоректними за прийому гормональних засобів та радіоізотопних препаратів, після нещодавно проведеного МРТ.

Матеріал для дослідження: зразок крові із вени.

Метод дослідження: ІФА (імуноферментний аналіз).

Термін проведення: 5 робочих днів