Інсулін

Код: 3802

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

230,00 грн

Опис аналізу:

Інсулін - гормон, що виділяється підшлунковою залозою і відповідає за підтримання рівня глюкози в крові - основного джерела енергії для клітин організму. Таким чином, він важливий в регулюванні вуглеводного обміну, крім того, бере участь в ліпідному обміні.

Концентрація інсуліну в крові прямо пропорційна рівню глюкози: на зростання рівня глюкози в крові (наприклад, після їжі), підшлункова залоза відповідає секрецією інсуліну, який ініціює транспортування глюкози з крові в тканини і органи. За участі інсуліну регулюються біохімічні процеси: підвищення рівня глюкози запускає процес її перетворення печінкою в глікоген (як резерв) або використання для вироблення жирних кислот.

Якщо підшлунковою залозою виробляється недостатня кількість інсуліну, глюкоза не може переміститися з крові в клітини органів і тканин - останні починають відчувати брак глюкози. Такий стан називається гіпоглікемією, а захворювання - цукровим діабетом. Цукровий діабет призводить до порушення метаболічних процесів, ураження нервової системи, серця, судин, зору і нирок.

Цукровий діабет може бути вродженим (ювенальним або I типу) або набутим (II типу). Більшість випадків діабету відносяться до другого типу. Діабет першого типу викликаний нездатністю підшлункової залози виробляти достатню кількість інсуліну. У разі, якщо підшлунковою залозою синтез інсуліну не проводитися взагалі - призначається його ін'єкційне введення. Діабет другого типу спровокований втратою рецепторами клітин чутливості до інсуліну.

Надлишок інсуліну в крові, званий гиперінсулінемією, веде до зниження концентрації глюкози, що може призвести до гіпоглікемічної коми і навіть смерті. Гіперинсулінемія може бути викликана розвитком інсуліноми (пухлини, що виділяє велику кількість гормону), акромегалією, ожирінням, синдромом Іценко-Кушинга, несприйнятністю до інсуліну та ін.

Покази до призначення

Дослідження зазвичай призначається ендокринологом, хоча можливе призначення гастроентерологом або терапевтом. Показами зазвичай є:

  • симптоми гіпоглікемії (запаморочення, слабкість, посилене серцебиття, пітливість);
  • діагностика пухлин підшлункової залози (інсуліном) і оцінка успішності їх видалення;
  • контроль ефективності та корекція терапії пацієнтів з цукровим діабетом.

Інтерпретація результатів

Референтні значення рівня інсуліну в крові, що є нормою для здорових людей, знаходяться в межах 2,3 - 26,4 mIU/ml (мМО/мл). Більш низькі значення є ознакою недостатнього вироблення інсуліну підшлунковою залозою, а більш високі вказують на гіперінсулінемію.

Підготовка до дослідження

Аналіз здається натщесерце - їсти заборонено протягом 12 годин перед взяттям зразка крові (узгоджується з лікарем, який призначив дослідження). За 3 години до аналізу потрібно відмовитися від куріння. За добу до взяття крові, за попереднім погодженням з лікарем, слід припинити прийом лікарських препаратів, здатних вплинути на результат

Матеріал для дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: ІХЛ.

Термін проведення: 1 робочий день.

 

Відео: Вуглеводний обмін та його порушення. Цукровий діабет. "Світ лабораторної медицини"