Аналіз кала на яйця гельмінтів та цисти найпростіших

Код: 2014

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

180,00 грн

Опис аналізу:

Аналіз калу на яйця гельмінтів і цисти найпростіших - лабораторне дослідження калу з метою виявлення глистів та найпростіших - паразитів, що заселяють нижні відділи травної системи.

Людський кишечник може бути колонізований багатьма гельмінтами, кожен з них має життєвий цикл з власною специфікою і тривалістю, протягом якого мешкає в одному або декількох господарях. Деякі з гельмінтів і найпростіших, перш ніж потрапити в людський організм, розвиваються в тваринах - собаках, котах, коровах, вівцях та ін. Перед потраплянням в людський організм, паразити тривалий час здатні зберігати життєздатність у навколишньому середовищі.

Основний механізм інфікування - фекально-оральний. Цисти найпростіших і яйця глистів потрапляють в навколишнє середовище з організму інфікованої людини або тварини з калом, перебуваючи в очікуванні нового господаря в питній воді або харчових продуктах. У групі ризику зараження паразитами - люди, які постійно контактують з тваринами, або подорожують в країни з теплим кліматом і недостатнім рівнем гігієни.

Список глистів та найпростіших, здатних паразитувати в людському кишечнику, великий: анкілостоми, круглі, плоскі і стрічкові черви, трематоди і інші. Паразитарні інвазії особливо небезпечні для пацієнтів дитячого та старшого віку, осіб з ослабленим імунітетом.

Покази до призначення

Аналіз може бути призначений терапевтом або педіатром, інфекціоністом, гастроентерологом за наступних показів:

  • нудота і блювота;
  • біль в животі;
  • тривала діарея;
  • поява в калових масах слизу або крові.

З профілактичною метою аналіз може бути призначений: в разі недавнього вживання води з відкритих джерел (струмок, річка, озеро); при контакті з інфікованою паразитами людиною або твариною; для контролю ефективності проведеного лікування.

Значення результатів

Нормою є відсутність яєць гельмінтів або цист найпростіших в зразку калу пацієнта, заи якого в бланку результатів вказується «не виявлено». У разі виявлення яєць або цист паразитів, вони підраховуються, ідентифікуються, а пацієнтові ставиться діагноз і призначається відповідне лікування.

Підготовка до обстеження: за 3 доби до здачі зразка калу виключити прийом проносних засобів, установку ректальних свічок, вживання препаратів, що забарвлюють кал або впливають на перистальтику.

Матеріал для дослідження: кал.

Метод проведення дослідження: мікроскопічний.

Термін проведення дослідження: 2 робочих дні.