Кандида (Candida albicans), зішкріб, сеча, методом ПЛР Real-Time, якісне визначення

Код: 3204

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

280,00 грн

Опис аналізу:

Кандіда (методом ПЛР) - лабораторне дослідження, яке визначає, чи є в організмі людини мікроскопічні гриби Candida Albicans, що викликають захворювання кандидоз.

Цей грибок поширений повсюдно і є частиною умовно-патогенної мікрофлори слизових оболонок. Це означає, що помірна кількість грибка в мікрофлорі є нормою і ніяк не проявляється, симптоми захворювання виникають лише при надмірному зростанні його кількості.

В здоровому організмі кількість Candida albicans контролюється імунітетом і іншими елементами мікрофлори слизових оболонок і шкіри. Так, кандіда присутняв ротовій порожнині кожної другої людини, в фекаліях 80% людей, а у, приблизно, 10% - на шкірі. Кандида є в слизовій піхви у 12% жінок, а на останньому триместрі вагітності - не менше, ніж у 30% вагітних. І це, в більшості випадків, - без будь-якої шкоди для організму.

Зниження імунітету внаслідок інфекційних захворювань, імуносупресії (придушення захисних сил організму, необхідне при пересадці органів) або імунодефіциту (в тому числі, внаслідок СНІДу) - основний фактор, що провокує швидке зростання кандіди. Умови для бурхливого розмноження грибка, що приводить до кандидозу, також виникають при цукровому діабеті, хворобах щитовидної залози, безконтрольному прийомі антибіотиків або кортикостероїдів.

Молочниця (кандидозний вульвовагініт), що викликається кандідою, - одне з найпоширеніших жіночих захворювань. Переважна більшість жінок, хоча б раз у житті відчували її симптоми: білі виділення з неприємним запахом, печіння, свербіж, болісні відчуття під час сексу і при сечовипусканні.

У чоловіків можливий розвиток кандидозного баланопоститу, при якому пацієнти скаржаться на почервоніння крайньої плоті і головки члена, печіння і свербіж, біль при статевому акті і сечовипусканні. Можлива поява виділень з уретри,які виглядом нагадують сперму. В цілому ж у чоловіків прояви кандидозу спостерігаються рідше, ніж у жінок.

Покази до призначення дослідження на кандіду

Обстеження найчастіше призначається гінекологом (якщо ж мова йде про пацієнта-чоловіка - урологом) при наступних показах:

  • симптоми молочниці у жінок;
  • прояви кандидозного баланопоститу у чоловіків;
  • диференціальна діагностика захворювань, що передаються статевим шляхом;
  • оцінка ефективності проведеного лікування кандидозу.

Інтерпретація результатів

Аналіз є якісним - він визначає, є чи ні в зразку генетичний матеріал (ДНК) кандіди. Можливі два результати: позитивний (кандіда присутня в досліджуваному зразку) та негативний (кандіда відсутня).

З урахуванням того, що наявність грибка в організмі може не супроводжуватися симптомами, тільки лікар може з упевненістю визначити, що прояви, які турбують пацієнтку викликані саме кандідою.

Підготовка до обстеження

Жінкам потрібно проходити обстеження до початку менструації або через кілька днів після неї. Чоловікам не можна справляти малу нужду за 2-3 години до здачі зразка.

Матеріал для дослідження: урогенітальний мазок, сеча.

Метод дослідження: ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція).

Терміни проведення: 2 робочих дні.