Кашлюк (Bordetella pertussis), антитіла IgG

Код: 3432

Час виконання: 4 роб.дн.

Ціна у Київ

400,00 грн

Опис аналізу:

Кашлюк, антитіла IgG - аналіз, який використовується для виявлення у пацієнта антитіл до Bordetella pertussis - бактерії, що викликає кашлюк. Антитіла IgG характерні для активної і недавно перенесеної інфекції, і присутні в організмі більш тривалий час, ніж антитіла IgM.

Збудник коклюшу передається повітряно-крапельним шляхом від хворої людини, яка знаходиться на 1-25-му дні хвороби. Хвороба ділиться на кілька стадій: інкубаційний період, катаральну, спазматичну (пароксизмальну), зворотного розвитку і реконвалесценції.

Інкубаційний період із середньою тривалістю близько тижня, іноді скорочується до трьох днів, але у деяких пацієнтів може розтягнутися до двох тижнів. Симптомів в цей час немає, а бактерія розмножується в організмі. Починається хвороба з катаральної стадії з кашлем, нежиттю і чханням, можуть бути підвищення температури і блювота.

Катаральній стадії, тривалістю від 5-8 днів до двох тижнів, на зміну приходить спазматична або пароксизмальна, тривалістю від двох до восьми тижнів, іноді можливо і довше. У хворого починаються приступи сухого кашлю, які можуть повторюватися до 30 разів на добу. Спазмуючий кашель може ускладнювати дихання, провокувати появу задишки, акроціанозу (синюшности шкіри на пальцях, кінчику носа, губах, вухах) і ціанозу носогубного трикутника.

Після цього пацієнт йде на поправку - починається стадія ранньої реконвалесценції або зворотного розвитку. Симптоми йдуть на спад, скорочується частота і тривалість нападів кашлю, сам кашель може ставати голосніше. Цей етап триває від 2 до 8 тижнів, після чого йде стадія реконвалесценції - повного одужання, що займає від двох до шести місяців.

Важкий перебіг кашлюку може спровокувати ускладнення: судоми, втрату свідомості, емфізему легень, порушення мозкового кровообігу, кровотечі, грижі, бронхіти, пневмонію та ін. Такий характер хвороби зазвичай спостерігається у найменших хворих (до 4 місяців), також для них характерний короткий інкубаційний період і більш тривалий пароксизмальний етап.

Синтез антитіл IgG починається з третього-четвертого тижня хвороби, їх титр наростає до 6-8 тижнів, після чого починає поступово знижуватися.

Покази до призначення

Дослідження може бути призначене педіатром або терапевтом, інфекціоністом, ЛОРом, або пульмонологом в наступних випадках:

  • підозра на кашлюк;
  • перевірка осіб, що мали тісні контакти з хворими на кашлюк;
  • диференціальна діагностика кашлюку з ГРВІ, кором, запаленням легень, бронхітом і бронхіальною астмою.

Значення результатів

Дані тесту відображаються у вигляді індексу:

  • значення менше 10,0 - результат негативний, антитіл IgG до кашлюку не виявлено;
  • 10,0 - 50,0 - слабопозитивний, наявність антитіл не вірогідна, потрібне додаткове дослідження;
  • більш 50,0 - позитивний результат, антитіла IgG до кашлюку виявлені.

Негативний результат можливий у здорових пацієнтів або у хворих протягом менш, ніж трьох тижнів. Позитивний - у хворих на кашлюк людей або тих, хто хворів в недавньому минулому.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз.

Терміни проведення: 3 робочих дні.