Коронавірус SARS-CoV-2 (COVID-19), антитіла IgG до S-білку (методом ІФА)

Код: 3465

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

280,00 грн

Опис аналізу:

Коронавірус SARS-CoV-2 (COVID-19), антитіла IgG до S-білку (методом ІФА) – аналіз, що дозволяє оцінити імунну відповідь організму на зараження коронавірусною інфекцією.

У процесі боротьби із COVID-19 наш організм виробляє різні класи антитіл. Перший опір інфекції забезпечується антитілами класів А (IgA, переважають на оболонках слизових) та M (IgM). Ці антитіла присутні лише у гострій фазі хвороби та виявляються протягом приблизно одного тижня. Більше тривалий захист організму забезпечують антитіла класу G (IgG), максимальна концентрація яких відзначається в крові на 10-14 день після появи перших симптомів (приблизно 3-4 тижні з моменту зараження).

Антитіла IgG можуть бути кількох видів, кожен з яких зв'язується з окремим білком в оболонці вірусу. Оболонка SARS-CoV-2 включає чотири структурних білка: E, M, N (нуклеокапсидний) і S (спайковий). Найбільш активну імунну відповідь викликають останні два білки. Аналіз на IgG до N-білка може бути трохи чутливішим на ранньому терміні інфікування, а IgG до S-білку вказують, чи достатній захисний імунітет проти коронавірусної інфекції у людини.

Антитіла IgG до S-білку можуть вироблятися внаслідок природного інфікування чи вакцинації. Антитіла виявляють як у пацієнтів із симптомами коронавірусу, так і у безсимптомних носіїв інфекції.

Покази до призначення

Аналіз призначається переважно сімейними лікарями та терапевтами, також обстеження можна пройти без призначення лікаря. Показом до аналізу на IgG до S-білку можуть бути:

  • підозра на нещодавно перенесену коронавірусну хворобу або ГРВІ (висока температура, кашель, головний біль, ломота, втрата нюху та ін.);
  • оцінка ефективності вакцинації.

Значення результатів

Концентрація антитіл вимірюється в BAU (Binding Antibody Units, «одиниці зв'язуючих антитіл») – це найточніший показник імунітету до коронавірусу. Цей стандарт визнано Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я. Кількість BAU підраховується в 1 мл крові.

Якщо результат виявляється меншим за 20 BAU/mL, то тест визнається негативним – антитіл IgG до S-білку коронавірусу не виявлено. Це означає, що пацієнт не має імунітету до SARS-CoV-2. При значенні від 25 BAU/mL і вище аналіз позитивний, пацієнт має імунітет до коронавірусної інфекції, набутий внаслідок перенесеної хвороби або вакцинації. Значення в межах 20-25 BAU/ml визнають сумнівними та потребуючими уточнення.

Підготовка до обстеження: спеціальна підготовка не потрібна.

Матеріал на дослідження: зразок крові.

Метод дослідження: ІФА (імуноферментний аналіз).

Термін проведення: 2 робочі дні.