Коронавірус SARS-CoV-2 (COVID-19), антитіла IgG (методом ІФА)

Код: 3409

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

350,00 грн

Опис аналізу:

Коронавірус SARS-CoV-2 (COVID-19), антитіла IgG (методом ІФА) – аналіз, який широко застосовується в діагностиці коронавірусної інфекції. Дослідження призначене для виявлення пацієнтів, які перехворіли на COVID-19 або перебувають у процесі одужання.

На початку коронавірусної хвороби імунна система зосереджена на виробленні антитіл інших класів (IgM та IgA). Антитіла IgG досягають значних концентрацій, як правило, коли людина вже перенесла гостру фазу інфекції - найбільше їх виробляється на 10-14 день від появи перших симптомів. У значної частини пацієнтів на цей час прояви хвороби вже незначні або зовсім відсутні.

Тим не менш, у частини пацієнтів хвороба має важкий характер, з високим ризиком летального результату. Насамперед, йдеться про людей старшого віку і про хворих, якы мають одне або кілька хронічних захворювань. Проте важкі випадки часто спостерігаються і в осіб, які не підпадають під зазначені критерії.

Коронавірус SARS-CoV-2 легко передається повітряно-крапельнним шляхом і в деяких людей може перебігати з мінімальними симптомами або без них. Тому серологічні дослідження (аналізи на антитіла) широко використовуються в якості профілактики - адже антитіла виробляються незалежно від того, є у людини симптоми чи ні.

Покази до призначення

Дослідження на наявність антитіл IgG до SARS-CoV-2 найчастіше призначається терапевтами або сімейними лікарями, але може бути призначене будь-яким вузькопрофільним фахівцем. Випадки самостійного звернення до лабораторії також дуже поширені.

Показом до проведення аналізу на IgG до коронавірусу можуть бути:

  • нещодавно перенесене ГРВІ (температура, кашель, втрата нюху, ломота та головний біль тощо);
  • профілактичне обстеження для виявлення людей, які перенесли COVID-19 безсимптомно.

Значення результатів

Результат формується у вигляді числового індексу, який може називатися коефіцієнтом позитивності.

Якщо значення індексу менше 0,9 – аналіз негативний, це означає, що антитіл IgG до коронавірусу SARS-CoV-2 не виявлено. Таке можливо, якщо пацієнт не інфікований, або з моменту зараження пройшло занадто мало часу для вироблення достатньої концентрації IgG. Також достатнього рівня антитіл може не бути у пацієнтів з ослабленим імунітетом.

Якщо значення індексу більше 1,1 – аналіз позитивний, а крові пацієнта є антитіла до коронавирусу. Це означає, що у недавньому минулому пацієнт або переніс коронавірусну інфекцію, або хворіє безсимптомно, або вже одужує.

Проміжні значення від 0,9 до 1,1 означають сумнівні результати. У таких випадках аналіз повторюють через один - два тижні.

Підготовка до обстеження: у спеціальній підготовці не потрібно.

Матеріал на дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: ІФА (імуноферментний аналіз).

Термін проведення: 2 робочі дні.