Коронавірус SARS-CoV-2 (COVID-19), антитіла IgM (методом ІФА)

Код: 3408

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

350,00 грн

Опис аналізу:

Коронавірус SARS-CoV-2 (COVID-19), антитіла IgM (методом ІФА) – лабораторне дослідження для діагностики коронавірусної хвороби. Аналіз призначений для виявлення пацієнтів, заражених відносно недавно – наявність антитіл класу М (IgM) притаманна інфекції у гострій фазі.

Антитіла IgM починають вироблятися приблизно на п'ятий день хвороби – терміни орієнтовні та можуть дещо відрізнятися у різних пацієнтів. Рівень IgM наростає до 14 дня захворювання, після чого починає поступово знижуватися. Надалі захисну функцію підхоплюють антитіла іншого класу – IgG.

Перебіг COVID-19 аналогічний більшості ГРВІ (гострих респіраторних вірусних інфекцій) – пацієнт страждає від підвищення температури, болю в горлі, кашлю, ломоти та головного болю. Найчастіше хвороба проявляється легкими чи середньої тяжкості симптомами. Ряд людей переносять захворювання безсимптомно, залишаючись при цьому носіями вірусу.

Частина пацієнтів переносить хворобу у дуже тяжкій формі, яка може призвести до летального результату. Основною групою ризику є люди похилого віку з супутніми хронічними захворюваннями. Імовірність важкого перебігу COVID-19 є і для людей, які не входять до основної групи ризику. Наразі спрогнозувати зі 100%-й ймовірністю, як протікатиме інфекція у конкретної людини важко.

Покази до призначення

Лабораторний аналіз на антитіла IgM до SARS-CoV-2 може призначатися будь-яким лікарем, який запідозрив інфекцію, але найчастіше на дослідження спрямовують терапевти та сімейні лікарі. Здати аналіз можна також самостійно – без призначення лікаря.

Основними показами до тесту на IgM до коронавірусу є:

  • наявність симптомів ГРВІ;
  • недавній контакт із зараженою людиною;
  • скринінгове (профілактичне) обстеження під час пошуку безсимптомних носіїв.

Значення результатів

Отримані дані відображаються у вигляді зручного для розуміння числового індексу, результат залежить від його значень:

  • менше 0,9 – аналіз негативний, антитіла IgM не виявлено;
  • 0,9 – 1,1 – сумнівний результат;
  • більше 1,1 – позитивний результат, антитіла IgM наявні у крові пацієнта.

Відсутність антитіл означає, що людина ймовірно не заражена коронавірусом. А їхня присутність вказує на факт щодо недавнього інфікування. Сумнівні результати вимагають повторної здачі аналізу або призначення інших аналізів для уточнення результату. Це можуть бути аналіз на антитіла IgG, ПЛР-реакція для пошуку самого вірусу та ін.

Важливо розуміти, що аналіз на антитіла може видавати хибно позитивні (пацієнт не заражений, хоча тест вказує на наявність антитіл) та хибно негативні (відсутність антитіл у інфікованих пацієнтів) результати.

Найчастіше хибно негативні результати отримують за надто раннього (до початку вироблення антитіл) або дуже пізнього (антитіла IgM вже перестали вироблятися) взяття зразка крові. Хибно негативний аналіз можливий також у людей з ослабленим імунітетом.

Підготовка до обстеження: спеціальних заходів підготовки не потрібно.

Матеріал для дослідження: зразок крові із вени.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз (ІФА).

Термін проведення: 2 робочі дні.