Краснуха (Rubella), антитіла IgG

Код: 3105

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

240,00 грн

Опис аналізу:

Краснуха (Rubella), антитіла IgG - аналіз, що дозволяє визначити, чи хворіє людина на краснуху зараз, а також встановити чи хворіла вона нею раніше.

У відповідь на інфікування вірусом краснухи організм починає виробляти антитіла (імуноглобуліни або Ig) двох класів:

  • IgM - виробляються в першу чергу після зараження і зникають в наступні кілька тижнів;
  • IgG - починають вироблятися пізніше, але залишаються в крові на все життя, захищаючи організм від повторного зараження.

Імуноглобуліни М вказують на гострий процес - недавнє зараження вірусом, а імуноглобуліни G - можуть вказувати на перенесене в минулому захворювання або вплив вакцини проти краснухи.

Найчастіше на краснуху інфікуються ще в дитинстві, але іноді інфекцією уражаються і дорослі, які не хворіли на в дитячому віці. При цьому дитячий організм переносить інфекцію набагато легше, ніж дорослий.

Але основна небезпека в тому, що вірус краснухи є однією з TORCH-інфекцій - хвороб, що вражають плід під час його перебування в утробі матері. Зараження вагітної жінки краснухою може спровокувати викидень і появу вроджених вад у дитини.

Чим більш ранній термін вагітності у жінки при зараженні, тим вищий ризик розвитку важких патологій. При інфікуванні на 3-11 тижні вагітності впливом краснухи може бути пошкоджена центральна нервова система плода, на 4-7 - серця і зорових органів, на 7-12 тижні - органів слуху. На більш пізніх термінах вагітності ризик розвитку патологій спадає, проте вірус загрожує плоду аж до третього триместру.

Покази до аналізу на IgG до краснухи

Обстеження може призначатися інфекціоністом, терапевтом, педіатром і, з урахуванням максимальної небезпеки вірусу для вагітних, - гінекологом.

Покази до призначення аналізу в гінекології:

  • вагітність;
  • планування вагітності;
  • симптоми краснухи у вагітних, які не мають до неї імунітету;
  • прийняття рішення про вакцинацію (для жінок)

Показом до призначення обстеження інфекціоністом, педіатром або терапевтом є:

  • лімфаденопатія (збільшення лімфовузлів, частіше за все потиличних, задньошийних, привушних);
  • поява дрібного висипу, що з'являється на обличчі і спускається нижче по тілу.

Значення результатів аналізу на IgG до краснухи

Якщо значення результату менше 10,0 одиниць на міллілітр, значить аналіз негативний і антитіл класу G організм не виробляв. Це можливо в тому випадку, якщо людина не хворіла раніше краснухою або заразилася нею зовсім недавно (достатня кількість імуноглобуліну G просто не встигла виробитися).

Значення аналізу в межах 10,0 - 12,0 Од/мл говорить про сумнівний результат і в такому випадку лікар рекомендує перездати аналіз через якийсь час.

Якщо аналіз показав більш 12,0 Од/мл - він позитивний, а в організмі є IgG. Це можливо якщо людина в минулому хворіла на краснуху, була щеплена від неї або ж хворіє зараз.

Ясність вносить аналіз на антитіла класу М до краснухи. Якщо імуноглобулінів обох класів немає в крові, значить людина ніколи не хворіла на краснуху, якщо ж є обидва класи - значить людина хворіє або перехворіла зовсім недавно.

Якщо у новонародженого є тільки IgG - у дитини є тимчасовий імунітет до вірусу, отриманий від матері.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал обстеження: венозна кров.

Метод обстеження: імуноферментний аналіз.

Терміни готовності: 2 робочих дні