Краснуха (Rubella), антитіла IgМ

Код: 3106

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

240,00 грн

Опис аналізу:

Краснуха (Rubella), антитіла IgM - обстеження, яке визначає наявність антитіл класу М (IgM, імуноглобулін М) до краснухи. Краснуха - це інфекційне захворювання, яким найчастіше хворіють діти, але можливе зараження і дорослих, які не хворіли на в дитинстві. Після одноразового інфікування виробляється імунітет на все життя.

Краснуха є однією з TORCH-інфекцій, які найбільш небезпечні для вагітних жінок, тому що здатні чинити негативний вплив на розвиток плода. Інфікування краснухою під час виношування дитини загрожує викиднем, передчасними пологами або ураженням в дитини нервової системи, серця, печінки, органів зору або слуху.

Вироблення організмом антитіл IgM - це його перша реакція на зараження вірусом краснухи, вони починають синтезуватися вже через 1-3 дні після появи перших симптомів хвороби. Через 7-10 днів їх концентрація в крові досягає максимальних значень, а потім починає швидко спадати - вже через півтора-два місяці після початку захворювання імуноглобуліни М не визначаються в крові.

У зв'язку з тим, що IgM визначається в крові порівняно короткий час, обстеження майже завжди призначається в комплексі з аналізом на імуноглобулін G до краснухи.

Покази до аналізу на IgG до краснухи

Аналіз на антитіла до краснухи може призначити педіатр, терапевт, інфекціоніст (які і займається її лікуванням), а також гінеколог, якщо мова йде про вагітних. Якщо обстеження необхідно новонародженому - призначається неонатологом.

Показом до призначення в гінекології служить:

  • планування або факт вагітності;
  • поява висипу, характерного для краснухи у вагітних, які не хворіли на неї раніше і не щеплених;
  • перед вакцинацією (для жінок)

Показом до призначення обстеження інфекціоністом, терапевтом або педіатром є:

  • збільшення лімфовузлів (лімфаденопатія), найчастіше потиличних, задньошийних, привушних;
  • поява висипу, характерного для краснухи.

Неонатолог може призначити обстеження, якщо під час вагітності мати була інфікована вірусом краснухи для виключення синдрому вродженої краснухи у немовляти.

Інтерпретація результатів аналізу на IgM до краснухи

Якщо значення отриманих результатів менше 0,9 - тест негативний, тобто людина не хвора на краснуху і не хворіла на неї недавно. При значеннях від 0,9 до 1,09 результати аналізу визнаються сумнівними - в таких випадках обстеження радять повторити через кілька днів. При значеннях від 1,1 і вище аналіз позитивний - пацієнт хворіє або недавно перехворів краснухою.

Підготовка до обстеження: в особливій підготовці перед забором крові немає необхідності.

Матеріал обстеження: кров з вени.

Метод обстеження: ІФА (імуноферментний аналіз).

Терміни готовності: 2 робочих дні.