Ліпопротеїди дуже низької щільності (ЛПДНЩ)

Код: 1052

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

110,00 грн

Опис аналізу:

Ліпопротеїди дуже низької щільності (ЛПДНЩ) - різновид ліпопротеїдів (білково-ліпідного комплексу), яка зосереджена на транспортуванні екзогенного холестерину.
Холестерин (менш поширене, але більш правильне визначення - холестерол) грає важливу роль в людському організмі, оскільки бере участь в побудові клітинних мембран, процесі синтезу гормонів і виробленні жовчних кислот. Холестерин може вироблятися печінкою (ендогенний холестерин) або надходити з їжі в процесі травлення (екзогенний холестерин). Для потреб організму досить ендогенного холестерину, а ось екзогенний часто надмірний.
Ліпопротеїди дуже низької щільності спеціалізуються на перенесенні екзогенного холестерину в організмі. На відміну від ЛПВЩ (ліпопротеїдів високої щільності), які називають «хорошим холестерином», ЛПДНЩ, як і ЛПНЩ (ліпопротеїди низької щільності) переносять «поганий холестерин». Назва пов'язана з тим, що зростання рівня таких ліпопротеїдів в крові веде до відкладення на стінках артерій холестеринових бляшок, а з часом сильно збільшує ризик розвитку атеросклерозу, ішемічної хвороби, інфарктів і інсультів.

Покази до призначення
Аналіз на ЛПДНЩ може призначити терапевт, кардіолог або ендокринолог за підозри на серцево-судинні захворювання або з метою контролю ефективності їх лікування та оцінки перебігу в динаміці. Рівень ліпопротеїдів дуже низької щільності може вимірюватися у пацієнтів з порушеннями метаболізму, атеросклерозом, ішемічною хворобою серця. Даний лабораторний аналіз рідко проводиться самостійно - зазвичай його роблять в рамках ліпідограми.

Значення результатів
Чим вище рівень ліпопротеїдів дуже низької щільності в крові - тим вище рівень «поганого» холестерину і вище ризик розвитку патологій серцево-судинної системи. Допустимим вмістом ліпопротеїдів дуже низької щільності є 0,1-0,57 ммоль/л.
Високі значення ЛПДНЩ відзначаються у людей, які віддають перевагу їжі з високим вмістом жирів тваринного походження, у вагітних, у тих, хто приймає деякі гормональні препарати. Куріння також підвищує рівень ліпопротеїдів дуже низької щільності.
Знижують рівень ЛПДНЩ інтенсивні фізичні навантаження і раціон з низьким вмістом холестерину.

Підготовка до обстеження
Аналіз на ЛПДНЩ здають строго натщесерце. За півгодини до взяття крові потрібно уникати стресів, фізичних навантажень і куріння.,

Матеріал для дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: колориметричний фотометричний метод.

Термін проведення: 1 робочий день.