Мікоплазма (Mycoplasma genitalium), зішкріб, сеча та ін., методом ПЛР Real-Time, якісне визначення

Код: 3208

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

210,00 грн

Опис аналізу:

Мікоплазма (Mycoplasma genitalium) методом ПЛР - аналіз, який визначає чи є в організмі пацієнта один з найбільш патогенних збудників мікоплазмозу. Мікоплазми не мають власної клітинної стінки і є одними з найменших і найпростіших бактерій; від вірусів їх відрізняє лише можливість до самостійного відтворення.

Від людини до людини інфекція передається переважно статевим шляхом, в рідкісних випадках - побутовим (при спільному використанні, наприклад, предметів інтимної гігієни). Також можливе зараження дитини від інфікованої матері під час виношування або під час пологів. Після інфікування симптоми, в більшості випадків, відсутні - інфекція проявляється тільки при зниженні імунітету (внаслідок хронічних захворювань або ураження іншими інфекціями).

У таких випадках у чоловіків можливий розвиток уретриту, зі скаргами на печіння в уретрі і хворобливе сечовипускання. У жінок можливий розвиток аднекситу, ендометриту, вульвовагініту і циститу, що супроводжуються болем в нижній частині живота, печінням і свербежем статевих органів, виділеннями з різким запахом і болючим сечовипусканням.

У представників обох статей мікоплазма може викликати безпліддя. Мікоплазмоз також сприяє прояв організмом аутоімунних реакцій.

Особливо небезпечна інфекція для вагітних жінок, так як здатна викликати внутрішньоутробне інфікування плода і запустити хромосомні мутації. Крім того мікоплазмоз здатний спровокувати викидень, передчасні пологи або кровотечі в пологах.

Пошук генетичного матеріалу мікоплазми методом полімеразної ланцюгової реакції є найбільш чутливим, швидким і точним способом пошуку збудника і діагностики урогенітального мікоплазмозу.

Покази до призначення аналізу

 Аналіз призначається гінекологом, урологом, педіатром або неонатологом. Показом до призначення в гінекології або урології є:

  • пошук причин хронічних запальних процесів в органах сечостатевої системи;
  • підозра на мікоплазмоз;
  • планування вагітності (бажано обстежитися обом партнерам);
  • контроль ефективності лікування.

Педіатром або неонатологом обстеження може бути призначено новонародженим, у матерів яких було діагностовано мікоплазмоз, для виключення сепсису і менінгіту, які інфекція здатна викликати в їх організмі.

Інтерпретація результатів

Аналіз, який визначає наявність ДНК збудника інфекції в організмі пацієнта, - якісний, тобто визначає тільки факт наявності або відсутності мікоплазми. Тому можливі тільки два значення:

  • негативно - Mycoplasma genitalium не визначена, а пацієнт здоровий;
  • позитивно - інфекція виявлена ​​в організмі пацієнта.

Підготовка до обстеження

Особливої підготовки не потрібно, чоловікам тільки бажано не мочитися протягом декількох годин перед обстеженням. Жінкам не можна проходити обстеження під час місячних: обстежитися потрібно до них або через кілька днів після закінчення.

Матеріал для дослідження: урогенітальний мазок, сеча.

Метод дослідження: полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР).

Терміни проведення: 2 робочих дні.