Мікоплазма (Mycoplasma hominis), зішкріб, сеча та ін., методом ПЛР Real-Time, якісне визначення

Код: 3207

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

210,00 грн

Опис аналізу:

Мікоплазма (Mycoplasma hominis), методом ПЛР - аналіз, що дозволяє визначити, чи є в організмі пацієнта генетичний матеріал збудника мікоплазмозу. Мікоплазми - це бактерії, здатні паразитувати на епітеліальних клітинах слизової оболонки органів сечостатевої системи, а також на мембранах сперматозоїдів.

В основному, збудник передається статевим шляхом, можливе інфікування дитини матір'ю, не виключено зараження побутовим шляхом. Джерелом інфекції є її носій, при цьому у нього самого може не бути ніяких симптомів, тому що мікоплазма, будучи умовно-патогенною мікрофлорою, при адекватному імунітет не проявляє себе.

Розвиток мікоплазмозу відбувається тільки при різкому зростанні кількості мікоплазм, який може наступити внаслідок різкого ослаблення захисних сил організму або зміни гормонального фону, яке може впливати на склад мікрофлори слизових оболонок.

Симптоми мікоплазмозу неспецифічні, тобто їх легко сплутати з проявами інших захворювань. Жінки зазвичай скаржаться на нехарактерні виділення з неприємним запахом, свербіж, печіння, біль при сечовипусканні або при статевому контакті. У чоловіків з'являються часті позиви до сечовипускання, печіння і свербіж в уретрі, больові відчуття під час сексу також не виключені.

Мікоплазма здатна провокувати уретрити, цистити, простатити, аднексити, орхоепідідіміт і інші захворювання сечостатевої системи. У вагітних мікоплазмоз може спровокувати викидень, передчасні пологи або внутрішньоутробне інфікування плоду; у новонародженого під впливом бактерії може розвинутися менінгіт або сепсис. У дорослих, в разі сильного ослаблення імунітету інфекція може вразити дихальні шляхи.

Покази до призначення обстеження на мікоплазму

Аналіз може бути призначений гінекологом, урологом або дерматовенерологом, можливе призначення педіатром, якщо мова йде про новонароджених від інфікованої матері.

У гінекології та урології показом служать:

  • підозра на мікоплазмоз;
  • диференціальна діагностика інфекцій, що передаються статевим шляхом;
  • пошук причин запальних процесів органів сечостатевої системи.

Окремим показом в гінекології є настання вагітності або її планування. У педіатрії обстеження призначається новонародженим, у матерів яких було діагностовано мікоплазмоз для виключення менінгіту і сепсису, які здатна провокувати бактерія.

 Значення результатів

Дослідження визначає, присутній або відсутній генетичний матеріал мікоплазми в зразку, а тому можливі тільки два значення:

  • негативно - ДНК бактерії не виявлено і у пацієнта немає мікоплазмозу;
  • позитивно - генетичний матеріал виявлено, а пацієнт, як наслідок, заражений.

Підготовка до дослідження

Жінкам потрібно здавати зразок перед початком місячних або через кілька днів після їх закінчення. Чоловікам потрібно утриматися від сечовипускання протягом двох-трьох годин перед взяттям зразка.

Матеріал для дослідження: урогенітальний мазок, сеча.

Метод дослідження: полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР).

Терміни виконання: 2 робочих дні.