Мікоплазма (Mycoplasma pneumoniae), антитіла IgG

Код: 3420

Час виконання: 3 роб.дн.

Ціна у Київ

250 грн

Опис аналізу:

Мікоплазма (Mycoplasma pneumoniae), антитіла IgG - лабораторний тест, що визначає, чи є в крові людини антитіла до збудника респіраторного мікоплазмозу, що вказують на поточну або нещодавно перенесену хворобу.

Синтез організмом антитіл даного класу (IgG) починається приблизно через 2-4 тижні після зараження, а зберігаються вони в крові близько року. Таким чином, наявність IgG дозволяє встановити приблизні терміни інфікування і вказують на те, що у людини є або недавно був респіраторний мікоплазмоз.

Мікоплазми - це бактерії, які не мають клітинної стінки і паразитують на клітинних мембранах. Вид Mycoplasma pneumonia здатний викликати мікоплазмові пневмонії, на які припадає до 1/5 випадків запалення легенів, серед дітей старше 4 років і дорослих.

Хвороба поширюється як безсимптомними носіями, так і пацієнтами з симптомами респіраторного мікоплазмозу. Основний шлях передачі мікоплазми - повітряно-крапельний. Інкубаційний період може тривати до двох-трьох тижнів, після чого з'являється непродуктивний кашель, нежить і біль у горлі, що тривають кілька тижнів. Якщо мікоплазма проникає в нижні дихальні шляхи - починається важка форма хвороби, при якій з'являються симптоми інтоксикації: ломота в м'язах, підвищення температури, головний біль.

Мікоплазмова пневмонія частіше розвивається у людей з ослабленим імунітетом і маленьких дітей. Імунітет після хвороби виробляється, але не стійкий, тому можливе повторне зараження. Виявити мікоплазму, як причину пневмонії, можливо за допомогою лабораторних тестів на антитіла.

Покази до призначення

Дослідження на Mycoplasma pneumonia може бути рекомендовано терапевтом або педіатром, інфекціоністом, пульмонологом при наступних показах:

  • симптоми респіраторного мікоплазмозу;
  • часті рецидиви захворювання (вказують на перехід інфекції в хронічну форму);
  • диференціальна діагностика пневмоній.

Значення результатів

Отримані дані відображаються у вигляді числового індексу, значення якого вказує на результат. Негативним тест є, якщо значення індексу менше 0,9, позитивним – якщо значення дорівнює або більше 1,1. Значення в межах 0,9-1,09 є недостовірними і вимагають повторного дослідження через якийсь час.

Негативний аналіз (антитіл IgG до Mycoplasma pneumonia не виявлено) вказує на те, що пацієнт здоровий, або ж з моменту зараження пройшло менше двох тижнів. Позитивний результат означає, що у пацієнта поточна або перенесена в недавньому минулому гостра мікоплазмова інфекція, або ж хронічна інфекція.

Для постановки діагнозу, аналіз потрібно проводити в комплексі з тестом на IgM до Mycoplasma pneumonia, а також враховувати стан і історію хвороби пацієнта.

Підготовка до дослідження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз (ІФА).

Термін проведення: 3 робочих дні.