Мікоплазма (Mycoplasma pneumoniae), антитіла IgM

Код: 3430

Час виконання: 5 роб.дн.

Ціна у Київ

250,00 грн

Опис аналізу:

Мікоплазма (Mycoplasma pneumoniae), антитіла IgM - лабораторне дослідження, яке визначає, чи присутні в зразку антитіла до збудника респіраторного мікоплазмозу, що є свідченням поточної або недавно перенесеної мікоплазмовоі інфекції.

Вироблення організмом антитіл IgM є першою реакцією на зараження і починається через кілька днів після інфікування. Титр IgM до мікоплазми поступово наростає, досягаючи піку через 1-4 тижні, після чого починає повільно зменшуватися, аж до повного зникнення через кілька місяців. Таким чином, факт присутності IgM дозволяє встановити тимчасові рамки перебігу гострої стадії респіраторного мікоплазмозу.

Мікоплазми, будучи бактеріями, які не мають власної клітинної стінки, здатні паразитувати в дихальних шляхах людини, прикріплюючись до клітинних мембран. Під їх впливом розвиваються мікоплазмові пневмонії, які становлять близько 20% випадків запалення легенів, переважно серед дітей.

Мікоплазму з рівним успіхом поширюють пацієнти з симптомами і безсимптомні носії, передаючи її здоровим людям повітряно-крапельним шляхом. Після зараження близько двох-трьох тижнів триває інкубаційний період, після чого з'являтися симптоми: непродуктивний кашель, нежить, біль у горлі. Це прояви більш легкої форми респіраторного мікоплазмозу, які можуть спостерігатися кілька тижнів. При важкій формі захворювання, коли мікоплазма опускається в нижні дихальні шляхи, наростають симптоми інтоксикації: лихоманка, головний біль, болі в м'язах.

Запалення легенів, спровоковане мікоплазмою, частіше відзначається у людей з пригніченим імунітетом і маленьких дітей. Після перенесеної мікоплазмевої пневмонії виробляється імунітет, але він не стійкий, тому з часом не виключене повторне інфікування.

Покази до призначення

Аналіз на антитіла IgM до Mycoplasma pneumonia може бути призначений інфекціоністом, пульмонологом, терапевтом або педіатром, при наявності таких показів:

  • симптоми мікоплазмової інфекції;
  • часті рецидиви захворювання (вказують на перехід інфекції в хронічну форму);
  • пошук причин пневмонії.

Значення результатів

Результати тесту перетворюються в числовий індекс, значення якого і видається пацієнту. Значення індексу менше 0,9, означає, що тест негативний (антитіла IgM до Mycoplasma pneumonia не виявлені), дорівнює або вище 1,1 - аналіз позитивний. Значення індексу від 0,9 до 1,09 свідчать про те, що достовірно встановити факт наявності або відсутності антитіл не вдалося.

Негативний аналіз вказує на те, що пацієнт здоровий, або ж з моменту зараження пройшло менше тижня (синтез антитіл ще не розпочато) або більше кількох місяців (організм перестав виробляти IgM і переключився на інші антитіла: IgG, IgA). Позитивний результат означає, що у пацієнта протікає гострий респіраторний мікоплазмоз.

Підготовка до дослідження: в підготовці немає необхідності.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: ІФА - імуноферментний аналіз.

Термін проведення: 3 робочих дні.