Мікроскопічне дослідження секрету передміхурової залози

Код: 2202

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

160,00 грн

Опис аналізу:

Мікроскопічне дослідження секрету передміхурової залози - лабораторний аналіз, необхідний в процесі діагностики простатиту. Дослідження дозволяє виявити в зразку клітини крові (еритроцити, лейкоцити) і епітелію, бактерії і грибки. На основі даних цього дослідження можна диференціювати основні клінічні форми простатиту.

Простатит - це запальний процес в передміхуровій залозі (простаті), що є частиною репродуктивної системи чоловічого організму. Захворювання вражає значний відсоток чоловіків, однак у більшості з них діагностується в старшому віці і лише у третини пацієнтів – у віці 20-40 років.

Запалена передміхурова залоза збільшується в розмірах і блокує проходження сечі по уретрі, провокуючи проблеми з сечовипусканням і потенцією, больові відчуття в області тазу. При цьому створюються сприятливі умови для розвитку бактеріальної інфекції. У запущених випадках простатит може стати причиною безпліддя, гострої затримки сечі або хронічної ниркової недостатності.

Рівень лейкоцитів, який визначається в ході мікроскопічного дослідження секрету простати, вказує на наявність і інтенсивність запального процесу. Наявність великої кількості еритроцитів в секреті простати також вказує на ймовірний простатит.

За здорової простати її секрет є стерильним середовищем, поява в зразку великої кількості бактерій вказує на бактеріальне походження простатиту. Збудником можуть побут грамнегативні палички (Proteus, Enterobacter, E.coli та інші), але у пацієнтів молодого віку (до 35 років) з бактеріальним простатитом причиною найчастіше виступають гонорея або хламідії. Діагноз «бактеріальний простатит» зазвичай вимагає підтвердження шляхом проведення бактеріального посіву.

Відсутність мікроорганізмів може вказувати на хронічний не бактеріальний простатит або синдром хронічного тазового болю.

Мікроскопія виділень простати дає лікарю багато інформації про стан органу, але вичерпні дані, необхідні для постановки діагнозу, отримують в результаті комплексу досліджень. У нього може входити аналіз сечі, еякуляту, бактеріальний посів і полімеразна ланцюгова реакція для виявлення можливих збудників хвороби.

Покази до призначення
Аналіз зазвичай призначається урологом за наявності наступних показів:

  • симптоми простатиту (біль в паху, що підсилюється при сечовипусканні, часті позиви в туалет, підвищення температури, загальне нездужання);
  • можливі ускладнення простатиту (еректильна дисфункція, безпліддя, хронічна ниркова недостатність).

 

Значення результатів
Підвищений рівень лейкоцитів вказує на наявність запалення, яке може бути викликане гострим або хронічним простатитом, уретритом, циститом, аденомою або аденомокарциномою простати. Підвищена кількість еритроцитів також може бути викликана гострим простатитом, травмами або аденомокарциномою простати. Перевищення рівня бактерій вказує на бактеріальну природу захворювання.
Відсутність в зразку лейкоцитів, еритроцитів або патогенних мікроорганізмів вказує на те що пацієнт здоровий або ж на те, що було проведено успішне лікування простатиту.

Підготовка до дослідження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: секрет простати.

Метод дослідження: мікроскопія.

Термін проведення аналізу: 1 робочий день.