Онкомаркер шлунку (СА 72-4)

Код: 4509

Час виконання: 3 роб.дн.

Ціна у Київ

380,00 грн

Опис аналізу:

Онкомаркер шлунку (СА72-4) - вуглеводний антиген, онкомаркер моніторингу раку шлунку. СА 72-4 – високомолекулярний глікопротеїн, компонент поверхні епітелію. Цей білок експресується  тканинами шлунково-кишкового –тракту в ембріональному періоді, а також різноманітними карциномами – товстого кішківника, легень, яєчників, ендометрію, шлунку, підшлункової залози, молочних залоз. В нормі практично не експресується здоровими тканинами у дорослих.

Збільшення концентрації СА72- 4 відмічається  в 40 % випадків раку шлунково- кишкового тракту, 36% випадків раку легень, 24 % випадків раку яєчників.

СА 72-4 можна визначити у 6,7 % пацієнтів з різноманітними доброякісними захворюваннями (панкреатити, цирози печінки, легеневі захворювання, кісти яєчників, ревматичні хвороби, доброякісні захворювання шлунково – кишкового тракту).

СА72-4 використовують, переважно, в комбінації з РЕА чи СА 19-9 - в цілях контролю перебігу і терапії раку шлунку, чи разом з СА-125 - в цілях моніторингу раку яєчників, що збільшує діагностичну чутливість тестування.

 

Покази до призначення аналізу:

1. В комплексі з клінічними методами дослідження при первинній діагностиці і в прогностичних цілях  у випадку раку шлунку та яєчників.

2. Оцінка ефективності хірургічного втручання і наступний моніторинг при раку шлунку, яєчників, колоректальному раку (при підвищеній концентрації на момент первинної постановки діагнозу).

 

Підвищені значення:

1. Рак шлунку, молочних залоз, легень, товстого кишківника, ендометрію, підшлункової залози.

2. Доброякісні захворювання: панкреатит, цироз печінки, кісти яєчників, легеневі захворювання, ревматичні захворювання.

 

Норми для онкомаркеру шлунку СА 72-4:

  <  2.68 Од/мл

 

Підготовка до дослідження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: сироватка крові.

Метод визначення: імуноферментний.