Пакет №33 «TORCH-інфекції для вагітних»: Токсоплазма (Toxoplasma gondii) антитіла IgМ; Токсоплазма (Toxoplasma gondii) антитіла IgG; Цитомегаловірус (Cytomegalovirus) антитіла IgМ; Цитомегаловірус (Cytomegalovirus) антитіла IgG; Герпес (Herpes simplex virus) 1,2 тип (антитіла IgМ); Герпес (Herpes simplex virus) 1,2 тип (антитіла IgG); Краснуха (Rubella) антитіла IgМ; Краснуха (Rubella) антитіла IgG; Хламідія (Chlamydia trachomatis) антитіла IgА; Хламідія (Chlamydia trachomatis) антитіла IgG

Код: 9033

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

2240,00 грн

Опис аналізу:

 

TORCH-інфекції для вагітних

Команда всеукраїнської лабораторії МедЛаб розробила програму комплексного дослідження для вагітних. У пакет входять аналізи на антитіла до інфекцій, найнебезпечніших для плода – TORCH-інфекцій, а також до хламідійної інфекції.

Мета дослідження – точна діагностика інфекцій TORCH-комплексу + хламідіозу, що дає цінну інформацію про здоров'я жінки як на етапі планування вагітності, так і в період виношування плода.

Своєчасна діагностика та вчасно вжиті заходи – запорука безпроблемної вагітності та народження здорового малюка!

Що таке TORCH-інфекції?

Загальноприйнята абревіатура TORCH розшифровується так:

TOтоксоплазмоз (збудник – Toxoplasma gondii);

Rкраснуха (Rubella virus);

Cцитомегаловірус (Cytomegalovirus);

Hгерпетична інфекція (простий герпес, Herpes simplex virus).

У лабораторії МедЛаб в одному пакеті присутні дослідження не лише на TORCH-інфекції, а й на хламідії (Chlamydia trachomatis) – ще один мікроорганізм, небезпечний для плода та вагітної.

Чим TORCH-інфекції та хламідіоз небезпечні для плода?

Якщо жінка в період вагітності заражається інфекціями TORCH-комплексу та/або хламідіозом – це часто надає згубного впливу на всі системи та органи майбутнього малюка. Внаслідок цього багаторазово зростають ризики таких тяжких проблем, як:

  • викидень;
  • мертвіння;
  • вроджені потворства.

Зараження плода під час внутрішньоутробного розвитку називається перинатальним. Перинатальні інфекції становлять близько 3% причин вроджених аномалій плода.

Найнебезпечніша ситуація – первинне зараження майбутньої матері під час виношування плода. Часто інфікування вагітної однією чи кількома TORCH-інфекціями стає прямим показанням до переривання вагітності.

Вплив інфекцій TORCH-комплексу та хламідіозу на плід

Токсоплазмоз

Токсоплазмоз (Toxoplasmosis) – захворювання, яке спричиняє паразитичний мікроорганізм Toxoplasma gondii. Первинні господарі токсоплазми – кішки, хоча нерідко люди заражаються токсоплазмозом через їжу або воду, що містять ооцисти токсоплазми, а також при переливанні крові та трансплантації органів. Сьогодні токсоплазмозом заражено 30% усіх людей на планеті.

Якщо жінка хворіла на токсоплазмоз за півроку до вагітності або раніше – інфекція не несе небезпеки для плода. Але якщо майбутня мати заразилася токсоплазмою вже під час виношування плода – плід може загинути або отримати тяжкі ураження печінки, селезінки, очей, нервової системи.

Мета аналізу. Антитіла IgM до токсоплазми виявляються аналізом крові через 2-4 тижні з моменту зараження та пропадають через 3-9 місяців. Потім організм виробляє антитіла IgG – їхній рівень досягає максимуму через 2-5 місяців з моменту зараження.

Краснуха

Краснуха (Rubella) – інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. Збудник – вірус Rubella virus сімейства Matonaviridae. Після цього вірусного захворювання виробляється стійкий імунітет до нього. Тому, якщо жінка хворіла на краснуху раніше, але заразилася знову під час вагітності (реінфекція), – ризик для плоду буде мінімальним.

Якщо ж зараження під час вагітності є первинним – небезпека для плода у деяких випадках стає смертельною. Найбільш високий ризик – зараження вагітної у період перших 2 місяців вагітності, тому зараження у І триместрі зазвичай є показанням до переривання вагітності. Але якщо зараження вагітної відбулося у ІІ-ІІІ триместрах – незворотних наслідків для плоду можна уникнути.

Мета аналізу. У відділеннях лабораторії МедЛаб проводяться аналізи на антитіла IgM та IgG до вірусу краснухи для діагностики гострого захворювання. Крім цього, рівень антитіл IgG дозволяє оцінити імунітет проти вірусу краснухи, якщо під час планування вагітності було зроблено щеплення.

Цитомегаловірус

Цитомегаловірусна інфекція (ЦМВ, цитомегалія) – поширена інфекція, рівень захворюваності у США сягає 60-70%. До 90% хворих набувають ЦМВ у дитячому віці. Цитомегалія може бути первинною або вторинною, передаючись статевим шляхом через слину, а також від вагітної плоду.

Важливо! Внутрішньоутробне зараження може статися не лише від матері, а й від батька при зачатті (якщо вірус міститься у спермі). Але найчастіше вірус проникає в організм плода крізь плаценту чи плодові оболонки.

Наслідки: від внутрішньоутробної смерті плода до його важких аномалій – недорозвинення головного мозку та/або його водянка, гепатит та інші ураження печінки та селезінки, пневмонія, вади серця, різні вроджені потворності. У немовлят, що вже народилися, діагностуються важкі наслідки зараження ЦМВ – затримка психічного та розумового розвитку, церебральний параліч, епілепсія, глухота, сліпота, психомоторні порушення та ін. Саме тому первинна цитомегалія у вагітної на ранньому терміні вимагає штучного переривання вагітності.

Мета аналізу. Ми визначаємо титр антитіл IgM, який збільшується після "свіжого" зараження цитомегаловірусом, а потім зменшується протягом від 4 місяців до півроку або довше. Антитіла IgG виявляються у крові через 1-2 тижні після появи IgM.

Герпес

Герпетична інфекція – група інфекцій, які викликаються вірусом простого герпесу (ВПГ, Herpes simplex virus) сімейства Herpetoviridae. Буває двох типів – 1 та 2. Передається статевим шляхом, повітряно-краплинним, а також від вагітної плоду.

Найбільш небезпечним є первинне зараження жінки у період початкової стадії вагітності, коли відбувається закладка всіх органів і систем майбутнього малюка. Ризик завмерлої вагітності та викидня в цьому випадку підвищується втричі. Також можливі потворності плода.

Якщо первинне зараження відбулося у другій половині терміну вагітності – підвищується ризик мікроцефалії плода, патології сітківки очей, вад серця, вродженої вірусної пневмонії, а також передчасних пологів.

Важливо! Дитина може інфікуватися герпесом не лише у період внутрішньоутробного розвитку, а й у момент пологів, під час проходження родовими шляхами зараженої матері. Особливо часто це відбувається у випадках загострення генітального герпесу у вагітної, коли герпетичні висипання вражають шийку матки та статеві шляхи.

Мета аналізу. Антитіла IgM виробляються через 1 тиждень після інфікування та є показником недавнього чи поточного процесу, або гострого рецидиву. Антитіла IgG з'являються через 2-3 тижні після інфікування, їхній рівень знижується через кілька місяців. Якщо герпес не первинний, а рецидивний – антитіла IgG підвищені не будуть.

Хламідіоз

Хламідіоз – заразне захворювання, що передається статевим шляхом (ймовірність зараження після незахищеного статевого контакту – близько 50%). Його викликає бактерія хламідія трахоматис (Chlamydia trachomatis). За статистикою, щороку на хламідіоз хворіють 100 млн людей, а загальна кількість інфікованих у світі становить близько 1 млрд людей.

Хламідіоз може вражати сечівник, пряму кишку, піхву та шийку матки. Часто захворювання протікає безсимптомно, проте завдаючи шкоди перебігу вагітності та плоду, оскільки зростає ризик:

  • важкого токсикозу, внутрішніх запалень у жіночому організмі, анемії у вагітної;
  • викидня або завмерлої вагітності;
  • передчасних пологів, народження недоношеного немовляти;
  • уражень легких плода та слизової оболонки його очей.

Мета аналізу. За допомогою лабораторного дослідження антитіл можна діагностувати саме захворювання (поточний процес або інфекцію в анамнезі), простежити динаміку клінічного перебігу, оцінити ризики для вагітної та плода. За хронічного хламідіозу в крові виявляються антитіла IgG і лікування призначається на 20-му – 30-му тижнях вагітності. При гострому процесі виробляються антитіла IgM – цю форму хламідіозу лікують після 12 тижня.

Коли потрібно здавати аналіз на TORCH-інфекції та хламідіоз?

Оскільки більшість вагітностей є незапланованими – лікарі часто призначають аналізи на TORCH-інфекції вже вагітним жінкам. Але в ідеалі комплексне дослідження потрібно проходити ще в період планування вагітності, щоб розуміти, чи жінка хворіла на ці інфекції в минулому.

Якщо результати покажуть наявність певних антитіл до будь-яких TORCH-інфекцій – це може означати, що організм вже боровся з цими інфекціями раніше та виробив специфічний імунітет до них.

Якщо ж антитіл до тієї чи іншої з TORCH-інфекцій не буде виявлено – лікар порекомендує способи профілактики зараження. Це може бути дотримання суворих правил гігієни, повноцінна термічна обробка м'яса, виключення контакту з кішками, вакцинація від краснухи. Також важливо розуміти, що відсутність імунітету підвищує ризик зараження під час вагітності – тому необхідно особливо уважно поставитися до свого здоров'я та контактів з оточуючими.

Підготовка до здачі аналізу, терміни та ціна

Кров на TORCH-інфекції для вагітних беруть натще (мінімум через 4-6 годин після їди; з напоїв дозволено пити тільки чисту воду). Рекомендується утриматися від вживання жирної їжі за 1-2 доби до аналізу.

Вартість комплексів на регулярній основі до 20 % нижча від сумарної вартості окремих досліджень, що входять до їх складу.

 

При онлайн оплаті діє додаткова знижка 10 %.

 

Термін виконання – 2 дні.