Пакет №56 «Серцево-судинний»: Ліпідограма (Холестерин, Тригліцериди, ЛП високої щільності, ЛП низької щільності, ЛП дуже низької щільності, Коефіцієнт атерогенності); Калій (K); Натрій (Na); Гамма–глутамілтранспептидаза (GGT); Креатинфосфокіназа МВ (серцева) фракція (КФК-МВ); Тропонін I; Гомоцистеїн

Код: 9056

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

1710,00 грн

Опис аналізу:

Пакет № 56 "Серцево-судинний": Ліпідограма (Холестерин, Тригліцериди, ЛП високої щільності, ЛП низької щільності, ЛП дуже низької щільності, Коефіцієнт атерогенності); Калій (K); Натрій (Na); Гамма-глутамілтранспептидазу (GGT); Креатинфосфокіназа МВ (серцева) фракція (КФК-МВ); Тропонін I; Гомоцистеїн

Комплексне лабораторне дослідження для оцінки стану серцево-судинної системи. Необхідно як при діагностованих серцево-судинних захворюваннях, так і за підозри на них, а також для профілактики та оцінки ризиків їхнього розвитку. У пакет аналізів входять:

  • Ліпідограма. Дослідження ліпідного (жирового) профілю за 6 показниками:
  • Холестерин (ХС, загальний холестерол). Жироподібна органічна речовина, необхідна для синтезу багатьох гормонів, нормальної функції всіх клітин, правильного перетравлення їжі та ін. За підвищеного рівню холестерину зростає ризик утворення бляшок в артеріях та їхньої закупорки, що може призвести до інфаркту або інсульту.
  • Тригліцериди – джерело енергії для організму, сполуки гліцерину та ефірів жирних кислот. У нормі в крові міститься лише невелика кількість тригліцеридів, оскільки їхня основна частина знаходиться в жировій тканині. Підвищений рівень тригліцеридів зазвичай спостерігається у випадках ожиріння, цукрового діабету, артеріальної гіпертензії (високий тиск), а також зміни інших показників ліпідограми.
  • ЛПВЩ – ліпопротеїди високої щільності. Так званий "хороший" холестерин. ЛПВЩ містять у своєму складі білки і видаляють надлишки вільного холестерину з периферичних клітин. Ці ліпопротеїди перешкоджають утворенню атеросклеротичних бляшок у судинах, тому знижений рівень ЛПВЩ може вказувати на ризик розвитку атеросклерозу, ішемічної хвороби серця (ІХС) та ін.
  • ЛПНГ, ЛПДНЩ – ліпопротеїди низької і дуже низької щільності, "поганий" холестерин. Вони складаються переважно з жирів і мають властивість швидко прикріплюватися до стінок судин, змінених патологією. Ці відкладення становлять високу небезпеку для здоров'я, зокрема зі смертельним наслідком: чим вищий рівень ЛПНЩ / ЛПДНЩ, тим вищий ризик прогресування атеросклерозу з розвитком фатальних судинних подій.
  • Коефіцієнт атерогенності (КА). Індекс, який розраховується за результатами ліпідограми з метою оцінки ризику розвитку серцево-судинної патології. Чим вище КА, тим менш сприятливим є серцево-судинний прогноз.
  • Калій (К). Один з макроелементів, найбільш важливих для здоров'я серцево-судинної системи. Основна частина калію знаходиться усередині клітин, але в плазмі крові також знаходиться невелика, але життєво важлива його кількість. Навіть незначне відхилення рівня калію від норми може впливати на серцевий ритм та скорочувальну здатність серця, тому контроль калію є вкрай важливим. Найбільш інформативну картину дає перевірка рівня калію разом із натрієм.
  • Натрій (Na). Дефіцит або надлишок цього макроелемента може вказувати не лише на серцево-судинні патології, а й на захворювання щитовидної залози, нирок, печінки, легень, головного мозку, надниркових залоз. Дуже важливим є контроль рівня натрію при гіпертонії, коли для її лікування використовуються діуретики (сечогінні засоби). Як надто низький, так і надто високий рівень натрію може призводити до серцево-судинних ускладнень і навіть смерті.
  • Гамма-глутамілтранспептидаза (ГГТ, гамма-ГТ) – фермент, який бере участь в амінокислотному обміні. Аналіз використовується для діагностики захворювань печінки, підшлункової залози, передміхурової залози, нирок. Надзвичайно важливо контролювати рівень цього ферменту за постійного прийому лікарських засобів – підвищення кількості ГГТ у крові може вказувати на гепатотоксичність ліків (їхню токсичність для печінки).
  • Креатинфосфокіназа МВ – серцева фракція (КФК-МВ, креатинкіназа МВ). Фермент, що міститься у серцевому м'язі. Рівень КФК-МВ значно підвищується за ушкоджень серця (інфаркт міокарда та інші патології серця). Аналіз проводять у разі підвищеної загальної креатинкіназі, а також для контролю роботи серця після інфаркту, оцінки масштабу пошкодження міокарда, діагностики рецидивуючого інфаркту, за підозри на інфаркт та ін.
  • Тропонін I – маркер інфаркту міокарда, а також за рівнем тропоніну I можна запідозрити приховані серцево-судинні захворювання та оцінити ризики їх виникнення навіть за повної відсутності симптомів.
  • Гомоцистеїн – амінокислота, контроль рівня якої є дуже важливим при серцево-судинних захворюваннях та підозрі на них. За результатами цього аналізу можна діагностувати дефіцит вітамінів групи В, простежити перебіг серцево-судинних патологій, а також оцінити ризик виникнення інсульту та інфаркту.

Досліджуваний матеріал: венозна кров.

Підготовка до аналізу:

  • кров здається натще (через 8-10 годин після останнього прийому їжі). Можна пити чисту воду без газу;
  • за добу до здачі аналізу виключіть смажену та жирну їжу, алкогольні напої, важкі фізичні навантаження;
  • за 1 годину до здачі аналізу рекомендовано не палити;
  • перед здаванням крові бажано перебувати у спокійному психоемоційному та фізичному стані;
  • необхідно повідомити лаборанту про всі ліки, які приймаються зараз. За погодженням з лікарем прийом деяких препаратів може бути скасовано за 24-48 годин до аналізу.

Термін виконання: 1 робочий день.