Пакет №966 «Репродуктивне гормональне жіноче здоров’я»: Лютеїнізуючий гормон (LH); Фолікулостимулюючий гормон (FSH); Пролактин; Прогестерон; Естрадіол (E2)

Код: 966

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

999,00 грн

Опис аналізу:

Пакет № 966 "Репродуктивне гормональне жіноче здоров'я": Лютеїнізуючий гормон (LH); фолікулостимулюючий гормон (FSH); Пролактин; Прогестерон; Естрадіол (E2)

Комплекс аналізів "Репродуктивне гормональне жіноче здоров'я" визначає рівні гормонів, необхідних для нормального зачаття та виношування вагітності. До цього пакету лабораторних досліджень входять:

Лютеїнізуючий гормон (ЛГ, LH), або лютропін, що виробляється у гіпофізі. У жінок цей гормон стимулює секрецію статевого гормону естрадіолу у яєчниках, а також овуляцію. Підвищення чи зниження ЛГ може спричинити порушення функції яєчників, менструального циклу, овуляції, спровокувати безпліддя.

Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ, FSH), або фолітропін. Цей гормон теж контролює роботу репродуктивної системи поряд із ЛГ. Аналіз рівня ФСГ обов'язково проводиться за порушень менструального циклу, відсутності овуляції, безплідності, невиношуванні вагітності. Крім того, лікарі призначають його при маткових кровотечах, ендометріозі, зниженні лібідо, синдромі полікістозних яєчників (СПКЯ) та ін.

Пролактин (PRL), або лактотропін (LTH). Відповідає за нормальний розвиток молочних залоз та забезпечення лактації – вироблення грудного молока. Регулює секрецію прогестерону та гальмує надмірну вироблення ФСГ, що забезпечує нормальний менструальний цикл. За відсутності вагітності / лактації нормальні показники пролактину дуже низькі. Його рівень може виходити за межі норми при пролактиномі (рідкісна пухлина головного мозку) та інших захворюваннях, зокрема щитовидної залози, нирок, печінки, деяких видів раку. Також гормон може підвищуватися і на тлі прийому деяких ліків, зокрема антидепресантів.

Прогестерон. Цей стероїдний гормон виділяється жовтим тілом на ранньому терміні вагітності, а також у лютеїновій фазі менструального циклу. Завдяки прогестерону в матці виділяються речовини, необхідні для закріплення та розвитку ембріона. Крім того, прогестерон бере участь у збереженні вагітності на кожному етапі, а також регулює процес лактації. Перевірка рівня гормону необхідна за проблем із зачаттям, маткових кровотеч, нерегулярних менструацій, підозри на позаматкову вагітність та ін.

Естрадіол (Е2) – стероїдний гормон з групи естрогенів. Забезпечує нормальну роботу репродуктивної системи, регулює фази менструального циклу. Рівень естрадіолу обов’язково досліджується при безплідності, порушеннях циклу, а також для оцінки стану яєчників при штучному заплідненні (ЕКО або ін.).

Показання до проведення пакетного аналізу "Репродуктивне гормональне жіноче здоров'я":

  • підозра на безплідність;
  • діагностика причин дисфункції яєчників та збоїв менструального циклу;
  • профілактична оцінка здоров'я жіночої репродуктивної системи.

Досліджуваний біоматеріал: венозна кров.

Підготовка до аналізу:

  • кров здається натщесерце, бажано вранці;
  • перед здаванням крові рекомендується уникати психоемоційних і фізичних стресів, перегрівання та переохолодження організму;
  • напередодні рекомендовано виключити вживання алкоголю, куріння, фізичні навантаження;
  • повідомте лаборанта про всі ліки, які приймаєте зараз. За погодженням з лікарем прийом деяких препаратів може бути скасовано за 24-48 годин до аналізу.

Термін виконання: 1 робочий день.

Ціна: 999 грн.