ПАП-тест на основі рідинної цитології (за системою Betesda 2014)

Код: 2215

Час виконання: 3 роб.дн.

Ціна у Київ

440 грн

Опис аналізу:

ПАП-тест на основі рідинної цитології - аналіз, що дозволяє виявити передракові (дисплазія, інтраепітеліальна неоплазія) і ракові зміни в клітинах епітелію шийки матки. Проведення ПАП-тесту на основі рідинної цитології дозволяє усунути ряд недоліків традиційного цитологічного дослідження.

ПАП-тест (мазок за Папаніколау або мазок на онкоцитологію) є ефективним засобом ранньої діагностики раку шийки матки, що знаходиться на третьому місці за частотою виникнення серед жінок (після колоректального раку і раку молочних залоз). Найчастіше хвороба виявляється у жінок у віці 35-55 років.

Широке поширення раку шийки матки пояснюється великою кількістю чинників, що сприяють його розвитку. Перш за все, це інфікування високоонкогенними типами вірусу папіломи (16, 18, 31, 33, 45 і т. Д.), Вірусом імунодефіциту, герпесом та хламідіями, наявність хронічних гінекологічних патологій. Факторами ризику є ранній початок статевого життя, часта зміна партнерів, багаторазові пологи, куріння, нестача вітамінів А і С, тривалий прийом протизаплідних засобів і випадки раку шийки матки в сім'ї.

ПАП-тест, як основний засіб ранньої діагностики змін в епітелії шийки матки, повинен проводитися щорічно всім жінкам, починаючи з 21 року, або через 3 роки після початку статевого життя. Після досягнення 30 років, за умови негативних результатів трьох останніх тестів, скринінг можна проходити рідше - кожні 2-3 роки.

Після досягнення 65 років, за умови того, що три останні тести за 10 років були негативними, від проведення скринінгу можна відмовитися. Жінкам, що входять до групи ризику, незалежно від віку, бажане щорічне проведення скринінгу.

Завдяки збереженню клітин мазка в спеціальному рідинному середовищі усуваються деякі недоліки звичайної цитології:

  • збільшується ймовірність виявлення тяжкої та середньої дисплазії більш, ніж впівтора, а легкої - більш, ніж в 2 рази;
  • зберігаються всі клітини, отримані при мазку;
  • зберігається чіткість клітинних структур;
  • є можливість проведення додаткових досліджень без додаткового забору зразка.

Покази до призначення
Аналіз може бути призначений гінекологом або онкологом з метою профілактики та раннього виявлення раку шийки матки або передракових змін.

Значення результатів ПАП-тесту
Нормою є негативний результат, за якого зміни не виявляються. Позитивний результат є ознакою злоякісних або передракових змін в залозистих клітинах або плоскому епітелії шийки матки і вимагає додаткової діагностики. За допомогою цитологічного мазка можна виявити ознаки запального процесу, розвитку непухлинних клітин, а також інфекційного ураження.

Підготовка до обстеження
За 24 години до взяття мазка потрібно виключити статеві контакти, а за 48-72 годин застосування зовнішніх антибактеріальних або сперміцидних засобів і лубрикантів. Мазок не береться за кілька днів до початку, під час і кілька днів потому після місячних.

Матеріал для дослідження: мазок з цервікального каналу.

Метод дослідження: цитологія.

Термін проведення: 4 робочих дні.