Папіломавіруси ВПЛ 6, 11 типи (низькоонкогенні) - якісне дослідження на наявність ВПЛ інфекції, з визначенням окремих генотипів, зішкріб, методом ПЛР Real-Time

Код: 3210

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

400,00 грн

Опис аналізу:

Папіломавірус, типи 6, 11 (методом ПЛР) - аналіз, що дозволяє визначити, чи присутній в організмі пацієнта генетичний матеріал двох типів вірусу папіломи людини - 6-го і 11-го.

Вірус папіломи людини - це велика група вірусів, що включає 27 видів і кілька сотень штамів, що вражають епітеліальний шар шкіри і слизові оболонки. Частина з них провокують розвиток доброякісних утворень, а інші сприяють появі злоякісних пухлин. Вірус не піддається лікуванню і, в більшості випадків, протягом декількох років пригнічується імунітетом.

Одна людина часто може бути заражена відразу декількома штамами ВПЛ, цьому сприяє легкість передачі вірусу статевим або контактним шляхом, а також від матері до дитини. Факторами, що підвищують ризик зараження, є: часта зміна партнерів, ослаблений імунітет, наявність венеричних інфекцій, куріння і нестача вітамінів.

Папіломавіруси шостого та одинадцятого типів є низькоонкогенними, тобто їх роль в розвитку раку, згідно з сучасними дослідженнями, незначна. Низькоонкогенні типи папіломавірусу, включаючи 6-й і 11-й, провокують розвиток доброякісних, а не злоякісних новоутворень: кондилом, папілом і бородавок.

Вірус папіломи людини 6 і 11-го типів є основною причиною розвитку генітальних бородавок (гострих кондилом) - м'яких шкірястих утворень на тонкій ніжці. У чоловіків вони зазвичай утворюються на короні голівки пенісу і крайньої плоті статевого члена, а у жінок на статевих губах, на вході у піхву і коло анусу. Можлива локалізація кондилом на шийці матки і біля сечовипускального каналу. При ослабленні імунітету генітальні бородавки можуть досягати значних розмірів.

Покази до обстеження

Обстеження найчастіше призначається гінекологами, але можливе призначення урологом, дерматовенерологом, інфекціоністом і проктологом (якщо кондиломи розташовані в перианальній області).

Показом може бути:

  • пошук ВПЛ при гострих кондиломах;
  • підготовка до вакцинації;
  • оцінка ефективності проведеної вакцинації;
  • в рамках скринінгу раку шийки матки у жінок старше 30 років

Значення результатів

Дане дослідження якісне, а тому може бути отримано лише два значення:

  • «не виявлено» - ДНК ВПЛ в пробах не виявлено, тобто пацієнт не заражений;
  • «виявлено» - генетичний матеріал вірусу виявлено, а пацієнт інфікований.

Підготовка до обстеження

Для отримання точного результату, чоловікам бажано не мочитися кілька годин до здачі аналізу. Жінкам немає необхідності дотримуватися цього правила, але їм важливо здавати аналіз до настання місячних або через кілька днів після їх закінчення.

Матеріал для дослідження: біоптат, сеча, урогенітальний мазок.

Метод дослідження: полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР).

Терміни проведення: 2 робочих дні.