Парвовірус (Parvoviridae) кров ПЛР – якісне дослідження
Опис аналізу:
Парвовірус B19 (методом ПЛР) - аналіз, необхідний для визначення в крові ДНК збудника інфекційної еритеми. Це широко поширений вірус, що вражає клітини-попередники еритроцитів і ендотелій (внутрішню поверхню) судин.
Про поширеність вірусу говорить той факт, що антитіла до нього виявляються у приблизно 60% європейців. Парвовірусна інфекція серед педіатрів часто називається «п'ятої хворобою», так як входить до шістки найбільш частих хвороб, що супроводжуються висипом.
Тяжкість перебігу інфекції залежить від стану крові та імунної системи пацієнта. У дітей зазвичай розвивається інтенсивна еритема (сильне почервоніння шкіри) щік і сітчаста еритема кінцівок, у дорослих - ураження суглобів, у вагітних - водянка плода, а у людей з дефіцитом імунної системи - хронічна анемія.
Основний шлях інфікування - повітряно-крапельний, але не виключено зараження при переливанні крові. Тривалість інкубаційного періоду - від декількох днів до двох-трьох тижнів, в середньому - один-два тижні, після чого з'являються симптоми гострої інфекції; можливий безсимптомний перебіг. Загальна слабкість, субфебрильна температура, головний біль, розлади травлення - найбільш поширені прояви інфекції на гострій стадії.
У дітей під впливом вірусу з'являється почервоніння обох щік, можливий сітчастий висип на тулубі і кінцівках, що підсилюється під впливом сонця, за підвищення температури повітря і сильного стресі. У деяких випадках висип виникає повторно протягом декількох тижнів.
У дорослих інфекція провокує почервоніння кистей і стоп, болісні набряки суглобів, що проходять протягом декількох тижнів. У більшості випадків вірус усувається організмом самостійно і не викликає серйозних наслідків.
ПЛР-тест на парвовірус, як засіб діагностики рідко призначається дітям. Перш за все він необхідний для обстеження дорослих, особливо вразливих до його ускладнень. Це пацієнти з серповидно-клітинною та залізодефіцитною анеміями, таласемією (у них вірус здатний ускладнити основне захворювання), люди з ослабленим імунітетом (у даному випадку розвивається хронічна анемія). У вагітних вірус здатний вражати плід, провокуючи передчасні пологи, водянку новонародженого (у 10-20%), анемію і міокардит.
Покази до призначення
Призначатися дослідження може педіатром, терапевтом, гінекологом, інфекціоністом, гематологом або ревматологом.
Показанням в педіатрії є:
- інфекційна еритема;
- водянка новонароджених.
У гінекології аналіз необхідний при плануванні вагітності, в разі контакту вагітної з інфікованим парвовірусом людиною. Гематологами і інфекціоністами тест призначається при важких анеміях у пацієнтів з дефіцитом імунітету. Ревматолог може призначити дослідження при суглобовому синдромі.
Значення результатів
«Виявлено» - позитивний результат, який свідчить про наявність гострої або персистуючої інфекції. «Не виявлено» - негативний результат, який вказує на відсутність інфекції або ж знаходження пацієнта на стадії одужання.
Підготовка до обстеження: не потрібна.
Матеріал для дослідження: венозна кров.
Метод дослідження: ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція).
Термін проведення: 4 робочих дні.