рН крові

Код: 1018

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

90,00 грн

Опис аналізу:

pH крові – показник, що демонструє співвідношення кислот (можуть віддавати іони водню) і лугів (можуть приєднувати дані іони) в крові. Нейтральній кислотності відповідає показник 7, але в людській крові спостерігається невелике зміщення кислотно-лужного балансу в сторону лугів - це створює сприятливі умови для роботи ферментів і біохімічних процесів.

Покази до призначення аналізу pH крові

На кислотно-лужний баланс крові може впливати безліч захворювань: ендокринних, неврологічних, онкологічних, серцево-судинних, нефрологічних та інших. У різних випадках аналіз призначається відповідним лікарем вузької спеціалізації.

В ендокринології показом може бути:

  • цукровий діабет;
  • гіперфункція надниркових залоз.

У неврології показами можуть служити:

  • пошкодження головного мозку;
  • бічний аміотрофічний склероз.

Онкологом аналіз може призначатися, в тому випадку, якщо підозрюються пухлини головного мозку.

Кардіологом - при симптомах серцево-судинної недостатності, нефрологом - при проявах ниркової недостатності, гастроентерологом - при нудоті, блювоті і діареї. Пульмонологом замір pH крові призначається при бронхіальній астмі і захворюваннях легенів.

Норма pH крові

Як вже говорилося, кислотно-лужний баланс людської крові незначно зрушений у сторону лугів. Якщо нейтральним pH є показник 7, то референтним значенням для людської крові є 7,35-7,45. Якщо рівень нижче - розвивається ацидоз, вище - алкалоз. Показники нижче 6,8 і вище 8,0 є несумісними з життям.

Підвищений або знижений pH крові: причини

Як ацидоз, так і алкалоз можуть бути двох видів: респіраторним та метаболічним.

Респіраторний алкалоз виникає, коли легені виводять з організму занадто багато вуглекислого газу, ацидоз - навпаки, коли велика кількість вуглекислого газу залишається в крові.

Метаболічний алкалоз виникає внаслідок прийому сечогінних, гіперфункції надниркових залоз, а також при блювоті. Метаболічний ацидоз викликає ниркова недостатність, діарея, отруєння і посилене утворення кислот в організмі (наприклад, при цукровому діабеті).

Підготовка до обстеження

Обстеження не потребує спеціальної підготовки.

Метод дослідження: іон-селективний.

Матеріал дослідження: кров.

Термін готовності результатів: 1 робочий день.