Прогестерон (PRG)

Код: 3707

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

220,00 грн

Опис аналізу:

Прогестерон - стероїдний гормон, що виробляється жовтим тілом яєчників і відповідає за підготовку жіночого організму до вагітності.

Щомісяця під впливом прогестерону внутрішня слизова оболонка матки (ендометрій) оновлюється і росте. В цей же час, внаслідок впливу лютеїнізуючого гормону, в одному з яєчників відбувається овуляція (вивільнення) яйцеклітини, на місці якої утворюється жовте тіло, що виробляє прогестерон. Під впливом прогестерону зростання ендометрію зупиняється, а матка готується до імплантації яйцеклітини, в разі успішного запліднення.

Після прикріплення заплідненої яйцеклітини до шийки матки (імплантації), жовте тіло яєчника ще протягом декількох тижнів виробляє прогестерон, поки цю функцію не перехоплює плацента - основне джерело прогестерону у вагітних. Якщо ж запліднення і, відповідно, імплантації не відбувається, жовте тіло руйнується, а рівень прогестерону падає - починаються місячні і менструальний цикл повторюється знову.

Покази до призначення аналізу на прогестерон

Аналіз призначається гінекологом, ендокринологом або репродуктологом при наступних показах:

  • діагностика причин жіночого безпліддя;
  • виявлення позаматкової вагітності;
  • контроль, при наявності ускладнень, за станом плоду і плаценти;
  • ефективність терапії прогестероном на ранніх термінах вагітності;
  • стимуляція овуляції і контроль її перебігу;
  • маткова кровотеча у невагітних пацієнток.

Значення результатів

Інтерпретація результатів дослідження завжди залежить від безлічі факторів, включаючи індивідуальні особливості організму пацієнтки, тому може бути проведена тільки лікарем, який призначив дослідження.

Референтні, нормальні для більшості здорових жінок, значення залежать від фази менструального циклу. Так, під час фолікулінової фази нормою є 0 - 1,13 нг/мл (ng/ml), при овуляції - 0,48 - 1,72 нг/мл, в лютеїновій фазі - 0,95 - 21,0 нг/мл . У жінок в період менопаузи рівень прогестерону менше 1 нг/мл.

У чоловіків також виявляється деяка кількість цього гормону - в межах 0,27-0,9 нг/мл.

Перевищення прогестероном нормальної концентрації може свідчити про кісту яєчника, патологічну вагітність, пухлину яєчника або вроджену гіперплазію наднирників. Підвищений прогестерон при вагітності також може вказувати на те, що у жінки двійня або трійня, а не один плід.

Брак прогестерону можливий при токсикозі на пізніх термінах виношування, а також в разі зниження функції яєчників, при відсутності менструацій, позаматковій вагітності. Низький рівень прогестерону у вагітних свідчить про загрозу викидня.

Підготовка до дослідження

За дві доби припиняється прийом гормональних препаратів (тільки за погодженням з лікарем, який призначив аналіз), за добу уникати стресів і фізичних навантажень. За 3 години до здачі крові не можна палити і їсти, можна пити звичайну негазовану воду.

Матеріал для дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: ІХЛА (імунохемілюмінесцентний аналіз).

Терміни проведення: 1 робочий день.