Розгорнутий аналіз крові (загальний аналіз крові + лейкоцитарна формула + ШОЕ)

Код: 2001

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

190 грн

Опис аналізу:

Розгорнутий аналіз крові - один з найбільш поширених лабораторних тестів, що дозволяє оцінити стан здоров'я пацієнта. Від загального аналізу крові, розгорнутий (або розширений) аналіз відрізняється тим, що в нього включена лейкоцитарна формула. Під час дослідження вивчається стан формених елементів крові - її клітин і співвідношення їх кількості з рідкою частиною - плазмою.

За допомогою розгорнутого аналізу крові лікарю надаються такі дані:

  • лейкоцити - оцінюється їх кількість, а також процентне співвідношення різних форм лейкоцитів (лейкоцитарна формула);
  • еритроцити - підраховується їх кількість, швидкість осідання (ШОЕ), середній об’єм еритроцита і розподіл їх за обсягом;
  • тромбоцити - рівень в крові і середній об’єм тромбоцита;
  • гемоглобін - рівень в крові, середній вміст в еритроциті, середня концентрація в еритроцитах, кольоровий показник;
  • гематокрит - співвідношення кількості всіх клітин крові (лейкоцитів, тромбоцитів, еритроцитів) до кількості плазми.

Вихід за межі норми кожного з вище перерахованих показників розгорнутого аналізу крові, вказує на наявність захворювання або запального процесу.

Зростання концентрації лейкоцитів, білих кров'яних тілець, вказує на розвиток інфекції або запалення, а їх зниження за межі норми спостерігається при аутоімунних захворюваннях, хворобах кісткового мозку, прийомі деяких препаратів. Ці клітини відповідають за знищення вірусів і бактерій, що потрапляють в організм, і діляться на наступні типи: нейтрофіли, лімфоцити, моноцити, еозинофіли і базофіли.

Найбільше в крові нейтрофілів, які перші починають діяти в місцях пошкодження тканин або при зараженні інфекцією, знищуючи чужорідні організми. Лімфоцити відіграють важливу роль у знищенні вірусів, виробляючи антитіла (В-лімфоцити) і руйнуючи вже заражені клітини організму (Т-лімфоцити). Моноцити, також як і нейтрофіли, знищують чужорідні організми і здатні перебувати не тільки в крові, але і в тканинах.

Основне завдання еозинофілів - боротьба з мікроскопічними паразитами, що проникли в організм і участь у формуванні реакції на алерген. Базофіли, яких в крові найменше, виробляють гістамін, який відповідає за появу симптомів алергії.

Червоні кров'яні тільця (еритроцити), завдяки гемоглобіну, що в них знаходиться, фарбують кров в червоний колір і відповідають за перенесення кисню від легенів до клітин, а вуглекислого газу від клітин до легень, де він і виводиться з організму.Показники еритроцитів, так само, як і показники гемоглобіну - важливий інструмент в діагностиці анемії (малокрів'я).

За кількістю, розміром еритроцитів і вмісту гемоглобіну в них лікарі можуть з'ясувати тип і причину розвитку анемії, а також оцінити ефективність проведеного лікування. Швидкість осідання еритроцитів може вказувати на інфекційні захворювання, запалення, онкологічні або аутоімунні хвороби.

Тромбоцити, що відповідають за згортання крові, є чутливим маркером проблем зі згортанням і хвороб кісткового мозку.

Гематокрит - важливий показник, що враховується при переливанні крові і в процесі діагностики анемій.

 

Покази до розгорнутого аналізу крові

Здати розгорнутий аналіз крові може знадобитися на вимогу лікаря будь-якого напрямку, так будь-яке захворювання не може не позначитися на показниках крові. Показанням до призначення зазвичай виступають:

  • симптоми інфекційного або запального процесу;
  • млявість, слабкість або швидка стомлюваність;
  • профілактичне обстеження;
  • підготовка до хірургічного втручання.

 

Підготовка до дослідження

Розгорнутий аналіз крові здається натщесерце, за 24 години до забору крові потрібно виключити прийом алкоголю і медикаментів (останнє - тільки за погодженням з лікарем!). Перед взяттям аналізу не можна курити, хвилюватися або відчувати фізичні навантаження.

Матеріал для дослідження: кров з вени або з пальця.

Терміни проведення аналізу: 1 робочий день.