Реакція Вассермана (RW), якісне визначення

Код: 3244

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

150,00 грн

Опис аналізу:

Реакція Вассермана (RW), якісне визначення – аналіз для виявлення сифілісу. Основний у минулому метод діагностики хвороби, в даний час реакція Вассермана практично витіснена сучасними, досконалішими лабораторними тестами.

Сифіліс – поширене венеричне захворювання, збудником якого є бліда трепонема (бліда спірохета, Treponema pallidum). Проникаючи в організм через слизові оболонки або пошкоджену шкіру, бактерія (за відсутності лікування) здатна чинити руйнівну дію на фізичне та психічне здоров'я людини.

При розмноженні блідої трепонеми в кров активно виділяється кардіоліпін, складовий компонент мембран мітохондрій. На його появу організм реагує виробленням антикардіоліпінових антитіл – саме на їх виявлення зорієнтована реакція Вассермана.

У зразок крові, взятий у пацієнта, вводять кардіоліпін, який виділяється з організму великої рогатої худоби. Якщо у зразку присутні антитіла до кардіоліпіну, то відбувається реакція Вассермана – антикардіоліпінове антитіло пов'язують із введеним кардіоліпіном. Спеціальна індикаторна система, що додається до зразка, дозволяє оцінити наявність реакції неозброєним оком.

Реакція Вассермана досить точна у діагностиці вторинного сифілісу (позитивний результат виявляється у 98-100% заражених пацієнтів), за первинного сифілісу її точність нижча – близько 90%.

Окремим недоліком RW є неспецифічність для сифілісу. Справа в тому, що антикардіоліпінові антитіла, на пошук яких орієнтоване дослідження, можуть виявлятися не тільки за сифілісу, але і за аутоімунних захворювань, туберкульозу, малярії, лепри (прокази), хвороб крові та ін. Реакція може бути хибнопозитивною (тест вказує на наявність хвороби, тоді як людина здорова):

  • у людей похилого віку;
  • вагітних або жінок, які нещодавно народили;
  • осіб, які вживають наркотики ін'єкційно.

Покази до призначення

Найчастіше дослідження призначається венерологами, інфекціоністами та акушер-гінекологами за таких показів:

  • профілактичне обстеження (скринінг);
  • планування чи ведення вагітності;
  • підозра на сифіліс (поява симптомів або встановлення діагнозу статевому партнеру).

Значення результатів

Нормою є негативний результат, за якого реакція Вассермана відсутня. Позитивний результат (присутність реакції) вказує на те, що пацієнт, ймовірно, інфікований сифілісом (або іншими захворюваннями, за яких активно виробляються антикардіоліпінові антитіла). Негативний результат також можливий, якщо з моменту зараження пройшло занадто мало часу для вироблення антитіл.

Результати реакції Вассермана слід уточнювати іншими методами лабораторної діагностики сифілісу.

Підготовка до обстеження: спеціальна підготовка не потрібна.

Матеріал для дослідження: кров із вени.

Метод дослідження: тест флокуляції.

Термін проведення: 1 робочий день.