Ревматоїдний фактор, кількісне визначення

Код: 1056

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

120,00 грн

Опис аналізу:

Ревматоїдний фактор, кількісне визначення - лабораторний аналіз для виявлення аутоантитіл (імунних агентів, що атакують тканини власного організму).

У нормі організм виробляє антитіла (вони ж імуноглобуліни) - білкові сполуки, які нейтралізують патогенні мікроорганізми, що потрапляють в організм ззовні. За аутоімунних процесів імунітет починає виробляти аутоантитіла, які замість патогенів атакують тканини свого організму.

Про ревматоїдний фактор досі відомо не дуже багато, але встановлено, що він є маркером аутоімунних процесів і запалення. Найбільш корисний цей аналіз в процесі діагностики синдрому Шегрена (підвищена концентрація спостерігається у 60-70% пацієнтів) і ревматоїдного артриту (ревматоїдний фактор виходить за межі норми у 75% пацієнтів).

У аналізу на ревматоїдний фактор відносно невисока специфічність - крім вищевказаних хвороб, його показники можуть наростати з десятків інших причин: від віку, до інфікування вірусами, бактеріями або паразитами. Зростання показника спостерігалося у деяких категорій онкопацієнтів.

Підвищення концентрації ревматоїдного фактора в крові може бути першою ознакою прихованих захворювань, звертаючи увагу фахівців іноді за кілька років до розвитку виражених симптомів хвороби.

Покази до призначення
Аналіз на ревматоїдний фактор призначають ревматологи, а показами можуть бути:
• болі, припухлість і обмежена рухливість суглобів, почервоніння шкіри біля них - прояви ревматоїдного артриту;
• постійна і сильна сухість слизових оболонок, очей і шкіри, болі в суглобах і м'язах, занепад сил - ознаки хвороби Шегрена;
• необхідність диференціальної діагностики аутоімунних процесів;
• контроль ефективності лікування ревматоїдного артриту та прогноз стану пацієнта.

Значення результатів
Негативний результат, за якого ревматоїдний фактор вважається невиявленим, констатується за його концентрації в межах 0-8 МЕ/мл (UI/ml). Більш високі показники вказують на позитивний результат тесту.
Крім ревматоїдного артриту і хвороби Шегрена, рівень ревматоїдного фактора в крові може наростати у пацієнтів, які страждають на саркоїдоз, СЧВ (системний червоний вовчак), дерматоміозит, склеродермію, хворобу Вальденстрема, ендокардит, онкологічні патології, інфекціяї різної природи, запальні процеси хронічного характеру.
Також важливо відзначити два аспекти:

  • у літніх пацієнтів відзначається підвищений ризик отримання хибно позитивного результату;
  • негативний результат не гарантує того, що ревматоїдного артриту або синдрому Шегрена немає.

Підготовка до дослідження: спеціальної підготовки не потрібно.

Матеріал для дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: іммунотурбідиметрія.

Терміни проведення: 1 робочий день.