Ротавіруси (Rotavirus), кал, зішкріб з анусу, методом ПЛР Real-Time, якісне визначення

Код: 3426

Час виконання: 4 роб.дн.

Ціна у Київ

420,00 грн

Опис аналізу:

Ротавіруси (методом ПЛР) - аналіз, що дозволяє визначити чи є в організмі генетичний матеріал збудника ротавірусної інфекції. Ротавірус - найпоширеніша причина діареї у дітей, спалахи часто збігаються з епідеміями грипу, тому він часто називається «кишковий грип», хоча до вірусів грипу ніякого відношення не має.

Встановлено 5 серотипів вірусу (А, В, С, D і Е), на перший з них припадає 90 з 100 випадків ротавірусної інфекції. Випадки інфікування можуть бути одиничними або у вигляді епідемічних спалахів, вогнищами яких, як правило є дитячі дошкільні установи і дитячі лікарні.

Зараження ротавірусами відбувається фекально-оральним шляхом, для захворювання характерна яскраво виражена сезонність - пік припадає на осінь і зиму. Вірус стійкий до факторів зовнішнього середовища, але знищується при кип'ятінні. Хворіють в основному діти до трьох років: у цій віковій категорії ротавірус є причиною третини випадків проносу, що вимагають лікування в стаціонарі. До 5 років ротавірусну інфекцію переносять майже всі діти. Також можуть заразитися дорослі з ослабленим імунітетом.

Тривалість інкубаційного періоду від 15 годин до декількох днів, після чого починається гостра стадія інфекції, що виражається діареєю, блювотою, нудотою і, можливо, підвищенням температури. У хворої дитини рясна водяниста діарея з різким запахом, без домішок крові і слизу. З симптомів, що не зачіпають травну системи можливі нежить і біль при ковтанні

При сильно виражених симптомах необхідна госпіталізація для попередження зневоднення і порушення в організмі електролітної і кислотно-лужної рівноваги. Можливий також безсимптомний перебіг інфекції.

Після того як імунна система знищує вірус, формується імунітет, але рецидиви інфекції не виключені. Ефективним засобом проти вірусу є профілактична вакцинація.

Проводити ПЛР-тест на ротавірус бажано в перші 2 тижні, після появи симптомів.

Покази до обстеження

Аналіз може призначатися педіатром, гастроентерологом, терапевтом або інфекціоністом в таких випадках:

  • діарея у дітей віком до 3 років;
  • діарея у людей, що контактували з дитиною, хворою ротавірусом;
  • диференціальна діагностика хвороб, одним із симптомів яких є діарея (холера, сальмонельоз, харчові отруєння, дизентерія та ін.);
  • вимоги епідемічної обстановки.

Інтерпретація результатів

Дослідження якісне, тому його дані вказують лише на відсутність або присутність ротавірусу в зразках. «Не виявлено» - негативний результат, означаючий, що пацієнт здоровий. «Виявлено» - позитивний результат, який вказує на те, що виявлено РНК ротавірусу, а пацієнт - інфікований.

Підготовка до обстеження: в разі здачі калу на аналіз, не можна застосовувати проносне, ректальні свічки і масла.

Матеріал для дослідження: зішкріб з ануса, кал.

Метод дослідження: ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція).

Термін проведення: 4 робочих дні.