Коронавірус SARS-CoV-2 (COVID-19), антиген, зішкріб з ротоглотки, носоглотки (швидкий тест)

Код: 3407

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

200,00 грн

Опис аналізу:

Експрес-тест на наявність антигену коронавірусу SARS-CoV-2 (COVID-19) по зішкрібу з ротоглотки/носоглотки - це швидкий тест для виявлення пацієнтів із COVID-19.

Боротьба з вірусом SARS-CoV-2, що спричинив пандемію світового масштабу, включає безліч заходів - від карантинних обмежень до масової вакцинації від вірусу. Експрес-тестування займає важливе місце у боротьбі з інфекцією, оскільки дозволяє своєчасно та швидко виявляти носіїв вірусу.

Хоча у більшості людей симптоми COVID-19 нагадують ГРВІ (підйом температури, кашель, утруднене дихання, іноді втрата нюху, смаку). У частини пацієнтів розвивається пневмонія, тяжке ураження легень та загальне ураження організму, що може призвести до летального випадку.

Антитіла, які починають вироблятися нашим організмом у відповідь на зараження, розпізнають вірус за його специфічними білками (антигенами). Швидкий тест на наявність антигену SARS-CoV-2 також містить антитіла, які розпізнають цей вірус, дозволяючи проводити швидку і досить точну діагностику.

Тест на антиген дозволяє діагностувати зараження вірусом SARS-CoV-2 як у людей із симптомами ГРВІ (через5-7 днів з моменту появи перших симптомів), так і у пацієнтів із безсимптомним перебігом.

Аналіз є скринінговим, тобто виступає у ролі першого етапу в процесі діагностики коронавірусної інфекції. Найчастіше аналіз призначається сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами, але пацієнт може звернутися до лабораторії й самостійно.


Показаннями до призначення швидкого тесту на антиген SARS-CoV-2 є:

  • термінова необхідність унеможливити факт зараження;
  • недавній контакт з особою, у якої діагностовано вірус SARS-CoV-2;
  • приналежність до групи людей із високим ризиком інфікування;
  • участь у масових заходах в умовах пандемії;
  • відвідування магазинів, торгових центрів, закладів харчування;
  • необхідність переміщення між державами, а також територією України за відсутності сертифікату про вакцинацію;
  • припинення самоізоляції після повернення до України.

Інтерпритація результатів:
Тест є якісним, тому у графі результатів можливо лише два варіанти відповіді:

  • "виявлено" - антиген виявлено, висока ймовірність того, що пацієнт інфікований SARS-CoV-2;
  • «не виявлено» - антиген до вірусу не виявлено, тобто біологічний матеріал пацієнта в даний конкретний момент не містит вірусу SARS-CoV-2.

Підготовка до обстеження:
За 30 хвилин до проведення тесту не можна їсти або пити (у тому числі і воду), чистити зуби, полоскати рота, палити. За 4-5 годин до забору матеріалу не можна використовувати краплі для носа або носовий душ, користуватись оральними антисептиками.

 

Матеріал для дослідження: зішкріб з ротоглотки або носоглотки.

Метод дослідження: імунохроматографічний аналіз.

Термін проведення: 20 хвилин.