Тиреоглобулін (TG)

Код: 3604

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

260,00 грн

Опис аналізу:

Тиреоглобулін - це білкова сполука, прогормон, з якого в щитоподібній залозі синтезуються гормони Т3 (трийодтиронін) і Т4 (тироксин). Виробляється тиреоглобулін щитоподібною залозою, запасається в її фолікулах, процес його переробки в гормони так само відбувається в залозі.

Виробляється тиреоглобулін не тільки нормальними клітинами залози, але і клітинами злоякісних новоутворень цього органа, що дозволяє застосовувати аналіз крові на тиреоглобулін в діагностиці раку щитоподібної залози, а також для контролю ефективності його лікування.

Характерною рисою високодиференційованого раку щитоподібної залози є високі шанси на успішне лікування, за умови своєчасної діагностики хвороби і постійного спостереження в післяопераційний період. 85% пацієнтів вдається повністю позбутися від раку, у 15% можливі рецидиви, але лише 5% рецидивів мають прогресуючий і затяжний характер.

Покази до призначення аналізу крові на тиреоглобулін

Онкомаркером, що дозволяє своєчасно виявити рецидив пухлини, є аналіз на тиреоглобулін. Паралельно з ним проводять дослідження на антитіла до тиреоглобуліну, щоб виключити помилково негативні результати. Застосовується аналіз, переважно, для спостереження вже прооперованих пацієнтів.

Обстеження призначається ендокринологами або онкологами:

  • при лікуванні і спостереженні пацієнтів з папілярною або фолікулярної аденокарциномою;
  • для діагностики штучного тиреотоксикозу;
  • у вивченні причин вродженого гіпотиреоїдиту у дітей;
  • для підтвердження факту тиреоїдиту в минулому (протягом двох років).

Значення результатів обстеження

Рівень тиреглобуліну в крові вимірюється в нанограмах на мілілітр (нг/мл або ng/ml) і нормальною вважається концентрація 0,83-68 нг/мл. Якщо рівень прогормону зростає - найімовірніше спостерігається рецидив раку щитовидної залози, якщо ж ні - ймовірно одужання пацієнта. Пацієнти після операції спостерігаються неодноразово, а результати обстежень постійно порівнюються. Тому рекомендується здавати аналізи в одній і тій же лабораторії - це дозволить бути діагностиці максимально точною.

Підготовка до обстеження

Бажано проводити забір крові до процедури сканування або біопсії щитовидної залози. За півгодини до обстеження потрібно уникати стресів, фізичних навантажень і не курити.

Матеріал дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: ІХЛА (імунохемілюмінесцентний аналіз).

Терміни готовності результату: 1 робочий день.