Тиреотропний гормон (TSH)

Код: 3605

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

215,00 грн

Опис аналізу:

Тиреотропний гормон (ТТГ) - основний гормон, який регулює активність щитоподібної залози і рівень тиреоїдних гормонів, що нею виробляються. Виділяється ТТГ гіпофізом і залежить від рівня гормонів щитовидної залози в крові. Якщо він знижений - рівень тиреотропного гормону зростає і стимулює щитоподібну залозу до більш активної діяльності, якщо ж підвищений - ТТГ не виділяється, а активність залози йде на спад.

При порушенні секреції тиреотропного гормону порушується механізм регулювання діяльності щитоподібної залози - вона починає секретувати занадто багато (гіпертиреоз), або ж недостатньо гормонів (гіпотиреоз).

Обидва стани шкідливі, тому що від рівня тиреоїдних гормонів залежить витрачання енергії організмом, а їх дисбаланс порушує роботу всіх його внутрішніх органів і систем.

Покази до призначення аналізу крові на ТТГ

У більшості випадків направлення на аналіз виписує ендокринолог, але можливе проведення дослідження за приписом гінеколога, терапевта чи педіатра, неонатолога.

Ендокринологи призначають аналіз на тиреотропний гормон:

  • для непрямого визначення рівня гормонів щитовидної залози;
  • при симптомах гіпер- або гіпотиреозу;
  • для контролю успішності лікування;
  • при збільшенні розмірів щитовидної залози.

Неонатологи можуть призначати аналіз новонародженим, що входять до групи ризику розвитку хвороб щитовидної залози.

Приводом для призначення в гінекології можуть бути:

  • діагностика і лікування безпліддя;
  • симптоми гіпо- або гіпертиреозу під час вагітності;
  • ризик прееклампсії.

Терапевт або педіатр можуть призначити обстеження в разі:

  • наявності симптомів гіпотиреозу (загострена реакція на холод, сухість шкіри, випадання волосся, набряклість, слабкість, порушення менструального циклу, запори, набір ваги без видимих ​​причин);
  • присутності ознак гіпертиреозу (зниження ваги, посилене серцебиття, занепокоєння, безсоння, тремор, екзофтальм, сухість очей, їх гіперемія).

Норма ТТГ в крові

Концентрація тиреотропного гормону вимірюється в мікроміжнародних одиницях на мілілітр (може позначатися як мкМЕ/мл або mIU/l), а нормальним є вміст 0,4-4 мкМЕ на мілілітр.

Підвищення цього рівня може вказувати на первинний або вторинний гіпотиреоз, аутоімуний тиреоїдит, пухлини гіпофізу, недостатність наднирників, прееклампсию, психічні хвороби і отруєння свинцем. Прийом мотіліум, морфіну, преднізолону, кальцитоніну, фуросеміду, рифампіцину і ряду інших препаратів може спровокувати появу підвищених показників ТТГ. Також рівень гормону може бути підвищений на третьому триместрі вагітності.

Причиною концентрації тиреотропного гормону менше 0,4 мкМЕ / мл може бути дифузний токсичний зоб, гіпертиреоз вагітних, хвороба Пламмера, кахексія і хвороби психіки.

Підготовка до обстеження

За дві доби до обстеження важливо припинити прийом препаратів, здатних вплинути на рівень ТТГ (якщо це неможливо - попередити про цей нюанс лікаря). За добу до обстеження бажано не піддаватися впливу стресів і фізичних навантажень, так як, за даними деяких досліджень, вони здатні впливати на рівень тиреотропного гормону.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: імунохемілюмінесцентний аналіз.

Терміни готовності: 1 робочий день.