Токсоплазма (Toxoplasma gondii), антитіла IgG

Опис аналізу:

Токсоплазма (Toxoplasma gondii), антитіла IgG - аналіз, який призначається для пошуку антитіл класу G до токсоплазми - мікроорганізму-паразита. Захворювання токсоплазмоз, що ним викликається, дуже поширене: у середньому по світу заражено понад 23% людей, а в деяких країнах ця цифра може становити 95%. Захворювання від людини до людини передається тільки в одному випадку: від матері до дитини.

У дорослих і дітей із здоровим імунітетом зараження токсоплазмозом провокує появу слабовираженних симптомів, які схожі на легку застуду. У багатьох випадках хвороба протікає без виражених симптомів взагалі. Лише при серйозному ослабленні імунної системи паразит проявляє себе.

Найбільшу небезпеку токсоплазмоз несе для вагітних жінок, будучи однією з TORCH-інфекцій - захворювань, які порушують внутрішньоутробний розвиток плоду. Інфікування вагітної жінки на ранніх термінах загрожує викиднями або народженням дітей з серйозними патологіями (глухотою, втратою зору, ураженням печінки, розумовою відсталістю). Зараження на пізніх термінах менш небезпечно - інфікована дитина народжується здоровою, проте в перші роки життя можливий розвиток хвороб слуху, зору і відставання в розвитку.

На зараження токсоплазмою організм реагує синтезом антитіл (імуноглобулінів) двох класів:

  • IgM - виробляються через 7-14 днів після інфікування, але циркулюють в крові всього кілька місяців, захищаючи організм під час гострої фази інфекції;
  • IgG - починають вироблятися через кілька тижнів і визначаються в крові людини протягом всього її подальшого життя, забезпечуючи довгостроковий захист.

Покази до призначення аналізу на антитіла IgG до токсоплазми

Найчастіше обстеження призначається гінекологами і входить в стандартний пакет обстежень при вагітності. Крім того, аналіз може призначатися терапевтом, педіатром або інфекціоністом.

Показом до проведення обстеження в гінекології є:

  • вагітність або її планування;
  • симптоми токсоплазмозу у вагітної.

Терапевтом, педіатром або інфекціоністом аналіз може призначатися:

  • при наявності симптомів токсоплазмозу різного ступеня вираженості (головні болі, лихоманка, погіршення зору, порушення координації, сплутаність свідомості);
  • при підозрі на токсоплазмоз у людей з ослабленим імунітетом.

Значення результатів

Якщо значення отриманих результатів менше 10 мО/мл, значить IgG до токсоплазми не виявлено - аналіз негативний. Це можливо в двох випадках: людина ніколи не заражалася токсоплазмозом або ж заразилася їм недавно, а антитіла класу G ще не встигли виробитися (в такому випадку показаний аналіз на імуноглобуліни М до токсоплазми).

Значення між 10,0-12,0 мО/мл говорять про сумнівні результаті - в такому випадку аналіз рекомендується перездати через деякий час. Значення вище 12,0 вказують на перенесений раніше токсоплазмоз.

Підготовка до обстеження: спеціальної підготовки при здачі кроки на IgG до токсоплазми не потрібно.

Матеріал для обстеження: кров з вени.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз.

Терміни готовності: протягом 2 днів.

Записатися на аналізи