Токсоплазма (Toxoplasma gondii), антитіла IgМ

Опис аналізу:

Токсоплазма (Toxoplasma gondii), антитіла IgM - обстеження, призначене виявити в крові імуноглобуліни М до токсоплазми – мікроскопічного паразита, що належить до найпростіших. Токсоплазмоз, спровокований цим збудником, - одна з найпоширеніших у світі паразитарних інвазій. У деяких країнах інфікування токсоплазмою може бути практично поголовним, а середня цифра по планеті складає близько 20%.

Основний переносник хвороби до людини - коти, через яких паразит найчастіше і потрапляє в людський організм. Від людини до людини він передається тільки шляхом внутрішньоутробного зараження (від матері до дитини).

Імунна система здорової людини швидко реагує на паразита і часто цей процес відбувається без відчутних симптомів або з незначними симптомами, що нагадують легку застуду. Яскраво проявляється хвороба лише у людей з ослабленим імунітетом, у яких токсоплазмоз може викликати головні болі, затуманення зору, проблеми з координацією, лихоманку і сплутаність свідомості.

Але найбільшу небезпеку токсоплазмоз несе для вагітних жінок і їх плоду, маючи здатність викликати мимовільне припинення вагітності і важкі пороки розвитку у дитини. Тому аналіз на токсоплазму завжди включається в пакет дослідження на TORCH-інфекції, на які обстежуються вагітні або ті жінки, які планують вагітність в найближчому майбутньому.

У відповідь на інфекцію організм виробляє антитіла двох класів - імуноглобуліни M і G. Саме IgM є першою реакцією організму на паразита і маркером протікання в організмі гострого токсоплазмозу.

Покази до призначення аналізу на антитіла IgМ до токсоплазми

Аналіз необхідний всім без винятку вагітним, навіть якщо у них ніколи не було симптомів токсоплазмозу, тому обстеження входить в комплекс аналізів на TORCH-інфекції та часто призначається гінекологами. Крім того, обстеження може бути призначено терапевтом, педіатром або інфекціоністом.

Покази до призначення в гінекології:

  • планування вагітності;
  • прояви токсоплазмозу під час виношування дитини.

Покази до призначення в інших випадках:

  • симптоми токсоплазмозу.

Інтерпретація отриманих результатів

Якщо отримані результати аналізу на IgM до токсоплазми менше 0,9 - аналіз негативний: антитіл не виявлено, а пацієнт не хворів токсоплазмозом, як мінімум, найближчим часом.

Значення індексу позитивності в межах 0,9-1,09 говорять про сумнівність результату і про те, що аналіз необхідно повторити через кілька днів.

Якщо отриманий результат склав 1,1 і вище - аналіз позитивний, а в пацієнта в даний момент спостерігається перебіг токсоплазмозу.

Підготовка до обстеження: в підготовці необхідності немає. Якщо пацієнт курить - в день забору крові бажано утриматися від куріння.

Матеріал дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: ІФА (імуноферментний аналіз).

Терміни готовності результату: 2 робочих дні.

Записатися на аналізи