Токсоплазма (Toxoplasma gondiі), сеча, плазма крові, методом ПЛР Real-Time, якісне визначення

Код: 3109

Час виконання: 3 роб.дн.

Ціна у Київ

340,00 грн

Опис аналізу:

Токсоплазма (Toxoplasma gondiі), ПЛР – аналіз, що дозволяє встановити наявність ДНК токсоплазми (збудника токсоплазмозу) в організмі. Токсоплазма - одноклітинний паразит, який потрапляє в людський організм із зараженою ним їжею і через контакт із зараженими тваринами.

Токсоплазмоз - поширене захворювання, ним інфікований кожна п'ята людина, а в деяких регіонах кількість заражених перевищує 90%.

При здоровому імунітеті токсоплазмоз протікає безсимптомно або зі слабо вираженими симптомами, які часто приймаються за звичайну застуду або грип. Яскраво виражені симптоми можуть бути лише у людей з імунодефіцитом, у яких спостерігається головний біль, підвищення температури, сплутаність свідомості, можливо погіршення зору. Більшості пацієнтів лікування від токсоплазмозу не потрібно (виняток - пацієнти зі зниженим імунітетом).

Токсоплазма входить в групу TORCH-інфекцій – захворювань, здатних нашкодити плоду під час вагітності. Зараження токсоплазмозом під час вагітності може призвести до ураження у плоду центральної нервової системи, органів зору і слуху, печінки і серця. Інфікування токсоплазмою на ранніх термінах вагітності може спровокувати викидень або передчасні пологи.

Визначити наявність токсоплазми в організмі можна шляхом розпізнавання її ДНК в пробах пацієнта. Це чутливий метод, що дозволяє визначити наявність активної інфекції ще до вироблення антитіл (коли аналіз на імуноглобуліни нічого ще не покаже). Для аналізу може відбиратися цілий ряд рідин, але найчастіше це кров або сеча.

Покази до аналізу крові на ДНК токсоплазми

Аналіз може призначатися гінекологами, терапевтами, педіатрами, неонатологами або інфекціоністами.

У гінекології аналіз входить в стандартний пакет обстеження вагітних на TORCH-інфекції, а крім того призначається:

  • завчасно при плануванні вагітності;
  • при появі симптомів токсоплазмозу у вагітної.

Інфекціоністом терапевтом або педіатром обстеження призначається при симптомах токсоплазмозу:

  • підвищеній температурі;
  • головному болі:
  • судомах;
  • погіршенні зору.

Неонатологи призначають аналіз, якщо у матері новонародженого було діагностовано токсоплазмоз під час вагітності.

Розшифровка результатів

Аналіз методом ПЛР - це якісне дослідження, а тому ніяких результатів у вигляді цифр немає. ДНК токсоплазми може бути виявлено (аналіз позитивний) - це говорить про інфікування, або ж не виявлено (аналіз негативний) - це означає, що людина здорова.

Підготовка до обстеження

Спеціальної підготовки не потрібно, але перед забором сечі бажано не мочитися 1,5-2 години. Жінкам рекомендовано здавати сечу до настання місячних або через кілька днів після їх закінчення.

Матеріал обстеження: кров з вени, сеча.

Метод дослідження: ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція).

Терміни готовності: 3 робочих дні.