Трансферин

Код: 3506

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

190,00 грн

Опис аналізу:

Аналіз крові на трансферин - лабораторне дослідження, яке визначає рівень білку крові, що відповідає за перенесення заліза в організмі. Трансферин переносить залізо з тонкої кишки, де відбувається його всмоктування з їжі, до селезінки, кісткового мозку або печінки, де відбувається його накопичення.

Основою для створення трансферину є амінокислоти, засвоювані з їжею, та утворюючі білкове з'єднання, яке здатне приєднати більше заліза, ніж важить. Залізо необхідне організму для перенесення кисню від легенів до органів і тканин. Воно включено до складу гемоглобіну - білку, що заповнює еритроцити і з'єднується з молекулами кисню.

Не весь трансферин, що виробляється організмом, транспортує залізо. Зазвичай цим зайнята приблизно його третина, а решта циркулює в крові у вільному стані, в якості резерву. З усього заліза, що знаходиться в організмі (це приблизно 4-5 грам), з трансферином пов'язано лише близько 3-4 міліграм (або менше 0,1% від всього заліза в організмі).

Рівень трансферину в крові залежить від багатьох факторів: при дефіциті заліза він збільшується; при дефіциті білків в раціоні харчування або недостатньому їх всмоктуванні - падає.

Покази до аналізу на трансферин

Дослідження може бути призначено гематологом, терапевтом, гастроентерологом, нефрологом або ревматологом.

У гематології найпоширенішими показами є:

 • залізодефіцитна анемія;
 • таласемія.

У ревматології показом може виступати:

 • ревматоїдний артрит;
 • системний червоний вовчак.

В гастроентерології аналіз може призначатися при:

 • хворобі Крона;
 • ентериті;
 • ентероколіті;
 • гострих або хронічних хворобах печінки;
 • розладах всмоктування в кишечнику;
 • неповноцінному харчуванні;
 • гемохроматозі.

У нефрології вимір рівня трансферину може призначатися у разі підозри на гломерулонефрит.

Норма трансферину в крові

Концентрація даного білку вимірюється в міліграмах на децилітр (мг/дл або mg/dl) і референтними значеннями (нормальними для більшості здорових людей) є 215-380 мг/дл.

Підвищений або знижений трансферин: причини

Зростання рівня трансферину спостерігається при нестачі заліза в організмі (залізодефіцитна анемія), можливе при прийомі естрогенів і оральних контрацептивів. Підвищена концентрація трансферину також нормальна для вагітних на пізніх термінах.

Зниження рівня трансферину можливе при ураженнях печінки, нирок, хронічних захворюваннях, прийомі високих доз препаратів заліза, таласемії, гемохроматозі, а також під впливом спадкових факторів. Прийом кортикотропіну, кортикостероїдів і тестостерону також зменшують кількість трансферину в крові.

Підготовка до обстеження

Забір крові повинен проводитися натщесерце, безпосередньо перед взяттям зразка не можна курити, хвилюватися чи займатися спортом. Важливо також виключити прийом препаратів заліза (обов'язково потрібно узгодити з лікарем).

Матеріал для дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: біохімічний.

Терміни проведення: 1 робочий день.