Treponema pallidum, (збудник сифілісу), антитіла сумарні IgA+IgM+IgG

Код: 3228

Час виконання: 1 роб.дн.

Ціна у Київ

300,00 грн

Опис аналізу:

Treponema pallidum (збудник сифілісу), сумарні антитіла IgA+IgM+IgG – лабораторне дослідження, що дозволяє перевірити, чи заражений пацієнт сифілісом. Це поширене венеричне захворювання, яке відоме вже понад 500 років. Сифіліс небезпечний для здоров'я та життя, якщо ігнорувати симптоми, але за своєчасного звернення до лікаря хвороба швидко усувається – ефективні ліки проти неї розробляються і випускаються вже понад сто років.

Сифіліс передається статевим шляхом, також можливе зараження дитини від матері під час виношування – у таких випадках інфекція відчутно та безповоротно впливає на розвиток плоду. У більшості пацієнтів сифіліс проходить у кілька стадій:

  1. Первинний сифіліс - утворення безболісної виразки («твердий шанкр») через два - три тижні після зараження. Іноді шанкр залишається непоміченим або ігнорується пацієнтом. Приблизно через 6 тижнів він поступово зникає.
  2. Вторинний – поява висипки, яка зазвичай зосереджена області кистей рук і підошв. Можливе збільшення лімфовузлів та підвищення температури. Не виключені атипові прояви, нехарактерні для класичного перебігу. Через кілька тижнів симптоми проходять – сифіліс переходить до прихованого перебігу. Іноді, за ослаблення імунітету, симптоми захворювання повертаються (зворотній сифіліс). Пацієнт залишається заразним, незалежно від того, є у нього прояви захворювання на момент статевого контакту чи ні.
  3. Третинний сифіліс – результат неадекватного лікування чи повної його відсутності. Хвороба впливає на весь організм, вражаючи нервову систему (нейросифіліс), аорту та серце, опорно-руховий апарат, шкіру та очі.

Для протидії блідій трепонемі організм виробляє антитіла, які бувають декількох типів. Антитіла класу А (IgA) виробляються у перші тижні захворювання, ще до появи твердого шанкру. На первинній стадії сифілісу починається вироблення IgM, а через 3-4 тижні з моменту інфікування в крові можуть визначатися антитіла класу G.

Аналіз на сумарні антитіла орієнтований на пошук усіх трьох типів антитіл (IgA, IgM та IgG), будучи чудовим інструментом для діагностики сифілісу на ранніх стадіях.

Покази до призначення

Найчастіше аналіз на сумарні антитіла до сифілісу призначають дерматовенерологи, урологи та гінекологи за таких показів:

  • наявність симптомів сифілісу у пацієнта:
  • планування чи ведення вагітності (щоб виключити зараження плода);
  • контроль ефективності лікування;
  • наявність у пацієнта інших захворювань, що передаються статевим шляхом (з метою профілактики).

Значення результатів

Нормою є негативний аналіз – відсутність будь-яких антитіл до збудника сифілісу. Позитивний результат (виявлення антитіл) вказує на наявність блідої трепонеми та відносно недавнє інфікування пацієнта сифілісом.

Важливо відзначити, що аналіз може видати як хибнонегативні (аналізи «чисті», хоча пацієнт хворий), так і хибнопозитивні результати (виявляються антитіла, хоча пацієнт здоровий). Хибнонегативні результати характерні для дуже ранніх стадій хвороби (вироблення антитіл у достатніх для виявлення кількостях ще не почалося). Хибнопозитивний результат можливий у пацієнтів із хворобою Лайма, малярією, ВІЛ, системними захворюваннями та ін.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: кров із вени.

Метод дослідження: імунохемофлюорисцентний.

Термін проведення: 1 робочий день.