Трепонема (Treponema pallidum), зішкріб, методом ПЛР Real-Time, якісне визначення

Код: 3238

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

250,00 грн

Опис аналізу:

Трепонема (Treponema pallidum), зішкріб (методом ПЛР Real-Time), якісно - один з методів лабораторної діагностики сифілісу. До розвитку хвороби призводить зараження блідою трепонемою (Treponema pallidum, бліда спірохета) – мікроорганізмом, що передається під час сексуального контакту. Також можлива вертикальна передача, коли інфекція передається від вагітної жінки до плода.

Проникаючи через слизові оболонки або пошкоджені ділянки шкіри, бактерія викликає симптоми сифілісу, що мають кілька характерних стадій:

 1. Поява безболісної виразки (твердого шанкру) у місці проникнення інфекції в організм. Утворюючись через 2-3 тижні з моменту зараження, шанкр існує протягом 4-6 тижнів, після чого зникає. Ця стадія називається первинним сифілісом
 2. Поразка кистей та підошв специфічним висипом, що може супроводжуватися збільшенням лімфатичних вузлів та підйомом температури протягом кількох тижнів – вторинний сифіліс. Після цієї стадії хвороба переходить у приховану фазу, нагадуючи про себе періодичним поверненням симптомів (зворотній сифіліс).
 3. Якщо хворобу не лікувати, існує висока ймовірність розвитку третинного сифілісу, що вражає всі органи та системи. Часті ураження шкіри, очей, аорти та серця, нервової системи та опорно-рухового апарату.

Більшість аналізів на сифіліс є серологічними (зосереджені на пошуку антитіл до збудника інфекції). Метод ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції) орієнтований на пошук ДНК збудника інфекції у зразку крові пацієнта. За незначної кількості блідої трепонеми серологічні методи часто показують помилково-негативний результат, тоді як ПЛР-аналіз дозволяє виявляти бактерію в мінімальних концентраціях.

Покази до призначення

Дослідження може бути призначене гінекологом чи урологом, інфекціоністом, дерматовенерологом. Показами є:

 • негативний аналіз антитіла за симптомів первинного сифілісу;
 • діагностика сифілісу у немовлят, народжених від інфікованих матерів;
 • перевірка пацієнтів з пригніченим імунітетом (наприклад, внаслідок ВІЛ або трансплантації), у яких також можуть не виробляти антитіла.

Значення результатів

Аналіз є якісним, тому у графі результатів можливі лише два значення:

 • позитивний – ДНК блідої трепонеми виявлено, а отже, пацієнт заражений сифілісом або нещодавно був вилікуваний від нього;
 • негативний – ДНК збудника не виявлено, а пацієнт – здоровий.

Підготовка до обстеження

Залежить від місця зішкрібу. Якщо матеріал береться з виразки на шкірі, то особливої ​​підготовки, крім заборони на обробку місця зішкрібу кремами або мазями, не потрібно. Якщо береться урогенітальний зішкріб, то необхідно дотримуватися кількох умов:

 • за 14 днів – припинити прийом антибіотиків (за погодженням з лікарем);
 • за три доби – виключити статеві контакти, жінкам не можна спринцюватись, використовувати вагінальні свічки, мазі або тампони;
 • за 3 години - утриматися від сечовипускання;
 • з моменту закінчення місячних повинне пройти не менше трьох днів.

 

Матеріал для дослідження: зішкріб.

Метод дослідження: полімеразна ланцюгова реакція у режимі реального часу (ПЛР Real-Time).

Термін проведення: 2 робочі дні.