Трихінели (Trichinella), антитіла IgG

Код: 3307

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

320,00 грн

Опис аналізу:

Трихінели (Trichinella), антитіла IgG - аналіз, який показує наявність антитіл до круглих червів роду Trichinella, що паразитують в людському організмі. Ці гельмінти паразитують на безлічі тварин, відкладаючи в їх м'язах личинки у вигляді цист - вживання в їжу такого м'яса призводить до зараження трихінелою.

Особливо високий ризик інфікування при вживанні дичини (особливо, м'яса хижаків, наприклад, ведмежатини) і свинини. Однак, ретельна температурна обробка м'яса здатна вбити паразита і убезпечити людину. Від контакту з інфікованою людиною заразитися паразитом не можна.

У разі потрапляння цист в організм людини, їх оболонка руйнується під впливом шлункового соку і протягом декількох днів з личинок формуються дорослі особини, готові до парування. Після цього самці гинуть, а самки відкладають яйця, після чого теж гинуть (як правило, протягом 3-5 тижнів).

Личинки по кровоносних судинах розносяться по всьому організму, але виживають лише ті, щопотрапили в поперечносмугасті м'язи, що добре забезпечуються кров'ю (наприклад, жувальні м'язи або м'язи діафрагми). Там личинка покривається оболонкою, перетворюється на цисту і готова чекати потрапляння в організм нового господаря, роками зберігаючи життєздатність.

Для перебігу трихінельозу характерні дві стадії:

  • перша - настає в перші дні після зараження і триває 10 днів або менше;
  • друга - починається через два-три тижні після зараження і триває кілька тижнів.

На першій стадії спостерігаються нудота, діарея і помірні болі в животі - в цей час личинки розвиваються в тонкому кишечнику. На другій, під час розселення личинок по організму, можливе підвищення температури, слабкість, набряклість обличчя, біль в м'язах, поява в очах або під нігтями червоних точок. Чим більше трихінел потрапило в організм, тим більш вираженими будуть симптоми хвороби.

У відповідь на паразитарну інвазію організм виділяє антитіла (імуноглобуліни) 5 типів: IgM, IgE, IgA, IgD і IgG. Найбільше клінічне значення мають останні, що з'являються через 12-60 днів після зараження і залишаються у високому титрі протягом місяців або навіть років. Чим сильніше зараження трихінелою - тим раніше починається вироблення антитіл.

Покази до аналізу на трихінелу

Обстеження призначається інфекціоністом або терапевтом в разі:

  • симптомів трихінельозу;
  • зростання рівня деяких м'язових ферментів;
  • підвищеній кількості еозинофілів в крові;
  • вживання пацієнтом сирого або напівсирого м'яса.

Значення результатів

Значення індексу позитивності менше 0,8 - негативний результат, який можливий, якщо трихінельозу немає або зараження відбулося нещодавно (не встигла сформуватися імунна відповідь). У другому випадку призначається повторне дослідження.

Значення індексу 1,01 і більше - позитивний результат, який вказує на наявність трихінельозу. Хибнопозитивний результат можливий, якщо у пацієнта є токсоплазмоз або інші паразитарні інвазії. Значення в межах 0,81-1,0 - сумнівний результат, що вимагає повторного дослідження.

Підготовка до дослідження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: ІФА.

Терміни проведення: 3 робочих дня.