Трихомона (Trichomonas vaginalis), антитіла IgG

Код: 3217

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

240,00 грн

Опис аналізу:

Трихомоніаз (антитіла IgG) - аналіз, який визначає, чи є в крові антитіла класу G, які виробляються у відповідь на інфікування трихомонадою - мікроорганізмом, представником групи найпростіших.

Трихомонади (Trichomonas vaginalis) провокують розвиток трихомоніазу, хвороби, що передається статевим шляхом. Можливе зараження і побутовим шляхом, але з урахуванням того, що трихомонада поза людським організмом здатна вижити лише протягом приблизно години, таке відбувається вкрай рідко. Заражаються представники обох статей, але у чоловіків симптоми хвороби, на відміну від жінок, майже ніколи не з'являються.

При трихомоніазі жінки скаржаться на почервоніння і свербіж в області статевих органів, болісне сечовипускання, появу сірих або жовтуватих пінистих виділень, і больові відчуття під час статевого акту. Приблизно у половини інфікованих жінок відсутні прояви хвороби. Незалежно від того, чи присутні симптоми, інфекція здатна шкодити вагітним, провокуючи передчасні пологи.

Чоловіки, в більшості випадків, є безсимптомними носіями трихомонади, проте зрідка можливі скарги на слабке печіння при еякуляції або сечовипусканні, запалення уретри, незначні виділення з неї.

Організм зараженого зі збудником трихомоніазу бореться, виробляючи спеціальні імуноглобуліни - антитіла. Вони бувають декількох типів, але для лабораторної діагностики трихомоніазу найбільш важливі антитіла класу G (IgG), які зберігаються в крові довше всіх інших, гарантуючи більш тривалий захист від інфекції. Однак, довічний імунітет проти трихомонади не формується.

Покази до аналізу на антитіла до трихомонади

Аналіз призначається найчастіше гінекологами, інфекціоністами, дерматовенерологами, можливе призначення урологом (в основному, через рідкісність симптомів, в скринінгових цілях). Показом до призначення є:

  • симптоми трихомоніазу;
  • планування вагітності (для профілактики ускладнень);
  • виявлення трихомонади у статевого партнера.

Інтерпретація результатів

Отримані результати відображаються в індексі позитивності:

  • якщо значення індексу менше 0.9 - аналіз негативний (трихомоніазу у пацієнта немає, або з моменту зараження пройшов занадто малий термін для синтезу антитіл);
  • значення в межах 0,9-1,09 - результат сумнівний, потрібна перездача аналізу;
  • якщо значення 1,1 і більше - результат позитивний (у пацієнта виявлені антитіла IgG до трихомонади, що вказує на існуючу або перенесену інфекцію).

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: венозна кров.

Метод дослідження: імуноферментний аналіз (ІФА).

Термін проведення дослідження: 2 робочих дні.