Трихомона (Trichomonas vaginalis), зішкріб, сеча та ін., методом ПЛР Real-Time, якісне визначення

Код: 3218

Час виконання: 2 роб.дн.

Ціна у Київ

250,00 грн

Опис аналізу:

Трихомоніаз (методом ПЛР) - обстеження, яке визначає чи є генетичний матеріал трихомонади в аналізованому зразку і, відповідно, чи хворий пацієнт на  трихомоніаз. Це одне з найбільш поширених венеричних захворювань, яким щорічно заражається не менше 160 мільйонів чоловік.

Трихомонаді для виживання потрібні специфічні умови, які існують в сечостатевих шляхах людини. Там трихомонада харчується глікогеном, що виробляється слизовою піхви під впливом естрогену. Тому найбільш сприятливі умови для розвитку хвороби створюються в організмі жінок репродуктивного віку.

Поза сечостатевими шляхами і без відповідних для неї умов, трихомонада гине протягом години, тому основний шлях передачі інфекції - статевий, хоча в окремих випадках можливе зараження і контактно-побутовим шляхом. Також бувають випадки інфікування дитини матір'ю під час вагітності або в пологах.

Паразита переносять як люди з симптомами хвороби, так і безсимптомні носії. Більшість заражених чоловіків і приблизно половина жінок є прихованими вірусоносіями, а симптоми трихомоніазу спостерігаються лише у половини жінок і в одиночних випадках у чоловіків. Жінки скаржаться на свербіж і печіння статевих органів, болі під час сексу і сечовипускання, сірі або жовтуваті пінисті виділення з піхви.

Під впливом трихомонади у них можливий розвиток цервіциту, уретриту і вагініту. Інфекція здатна ускладнити перебіг пологів, спровокувавши передчасні роди або недостатню вагу у плода. Трихомонада, погіршуючи захисні властивості слизової оболонки статевих піхви, сприяє зараженню іншими сечостатевими інфекціями.

У чоловіків можлива поява виділень з уретри і печіння при еякуляції або сечовипусканні. Ускладнення інфекції у вигляді простатиту, або запалень придатків яєчка не виключено, але також є рідкісним явищем.

Визначення генетичного матеріалу (ДНК) трихомонади швидкий і точний спосіб діагностики, чутливість та специфічність якого досягають 97%.

Покази до призначення

Обстеження найчастіше призначається гінекологом, дерматовенерологом або інфекціоністом, а також урологом, показанням при цьому є:

  • планування вагітності;
  • пошук причин безпліддя;
  • профілактика ЗПСШ;
  • симптоми трихомоніазу;
  • встановлення факту наявності трихомонад у статевого партнера.

Інтерпретація результату

Якщо пацієнт здоровий, то результати аналізу будуть негативні - ДНК трихомонади у взятому зразку не виявляються. Якщо ж генетичний матеріал збудника виявлено, то результати аналізу позитивні - пацієнт хворий трихомоніазом або є безсимптомним носієм інфекції.

Підготовка до обстеження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: кров з вени.

Метод дослідження: ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція).

Термін проведення: 2 робочих дні.