Туберкульоз (Myсobacterium tuberculosis), мокротиння, сеча, методом ПЛР Real-Time, якісне визначення

Код: 3422

Час виконання: 4 роб.дн.

Ціна у Київ

300,00 грн

Опис аналізу:

Туберкульоз (мокрота, сеча), методом ПЛР - аналіз, що дозволяє визначити чи є в зразку, взятому від пацієнта, генетичний матеріал збудника захворювання - палички Коха (M. tuberculosis). Вона є причиною більшості випадків хвороби – близько 92% випадків.

Основний шлях передачі M. Tuberculosis - повітряно-крапельний, при цьому мікобактерія може довго залишатися життєздатною поза організмом людини. Паличка Коха може довго виживати в найрізноманітніших середовищах: до 14 днів - в молоці, до 2 місяців - у вуличному пилу, до півроку - в ґрунті, до 10-12 місяців - в темних і сухих місцях, до 1 року - в деяких продуктах харчування (сир, масло), до 7 років - у вологих і темних місцях з відповідним температурним режимом.

Після первинного зараження симптоми, як правило, не з'являються - діяльність палички блокується захисними силами організму, і вона осідає в нижніх відділах легень. Ослаблення імунної системи може дозволити туберкульозній паличці активуватися, що відбувається приблизно в 10% випадків прихованої туберкульозної інфекції. Захворювання найчастіше розвивається в легенях, проте може вразити кістки, суглоби, очі, шкіру, сечостатеву, лімфатичну і нервову систему.

При легеневому туберкульозі характерна присутність тривалого кашлю з мокротинням (на пізніх стадіях з кровохарканням), болю в грудній клітині, субфебрилітету (температури в межах 37,1 - 38,0 С), слабкості, швидкої стомлюваності, тривалого погіршення апетиту та ін.

Для діагностики туберкульозу найчастіше застосовується мікроскопічний аналіз харкотиння, що має кілька недоліків: низьку чутливість, довготривалість (близько 1,5 місяців на ріст бактерій), ефективність тільки при туберкульозі легенів (хоч і найбільш частою, але не єдиною формою захворювання). Важливими способами виключення туберкульозу легенів є рентгенографія і аналіз на антитіла.

Метод полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), володіючи високою чутливістю і специфічністю, дозволяє визначити чи є генетичний матеріал бактерії у взятих від пацієнта зразках.

Покази до дослідження

Аналіз може бути призначений фтизіатром, терапевтом або інфекціоністом в наступних випадках:

  • симптоми туберкульозу;
  • тривалі контакти з хворими або з особами з групи ризику;
  • позитивна реакція на туберкулінову пробу.

Інтерпретація результатів

Позитивний аналіз означає, що в зразку виявлено генетичний матеріал палички Коха, а значить у пацієнта активний туберкульоз. Негативний результат означає що ДНК M. Tuberculosis не виявлено.

Підготовка до дослідження: не потрібна.

Матеріал для дослідження: харкотиння, сеча.

Метод дослідження: полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР).

Термін проведення: 4 робочих дні.