Уреаплазма (Ureaplasma parvum), зішкріб, сеча, біоптат (методом ПЛР)
Опис аналізу:
Уреаплазма (Ureaplasma parvum), методом ПЛР - аналіз, що дозволяє визначити, чи є в організмі пацієнта збудник уреаплазмозу Ureaplasma parvum, шляхом виявлення його ДНК.
Все уреаплазми є умовно-патогенними мікроорганізмами, які можуть перебувати в організмі людини, не проявляючись симптомами, поки їх чисельність контролюється компонентами нормальної флори і імунною системою. Небезпека для здоров'я виникає тільки в разі швидкого розмноження паразита через пригнічення імунітету, приховані інфекції або зміни гормонального фону. Розвиток умовно-патогенних інфекцій (з уреаплазмою включно) сигналізує про присутність прихованих проблем в організмі людини.
Уреаплазма виявляється більш, ніж у половини жінок, які ведуть активне статеве життя і у трохи меншої кількості чоловіків. Інфекція передається, в основному, статевим шляхом, але не виключено зараження в побуті, а також від матері до дитини. Інфекція з однаковим успіхом поширюється як пацієнтами з симптомами уреаплазмоза, так і безсимптомними носіями.
В організмі людини, уреаплазма може паразитувати на слизовій оболонці статевих органів і клітинних мембранах сперматозоїдів. Після інфікування протягом 2-5 тижнів триває інкубаційний період, а після, при наявності відповідних умов для уреаплазми, з'являються симптоми уреаплазмозу. У чоловіків під впливом уреаплазми може розвинутися уретрит (запалення сечовипускального каналу), орхіт (ураження яєчка), простатит (запалення передміхурової залози) і епідидиміт (ураження придатків яєчка).
У жіночому організмі уреаплазма може спровокувати появу циститу (запалення сечового міхура), вагініту (запального процесу в піхві), цервіциту (уражається шийка матки), ендометриту (запалення матки) або аднекситу (запалення придатків матки). Хронічна інфекція може спровокувати безпліддя, як у жінок, так і у чоловіків.
Підозрювати уреаплазму в якості причини перерахованих вище проблем зазвичай починають після виключення інших патогенів, здатних привести до їх появи.
Покази до призначення
Дослідження призначається урологом, гінекологом, інфекціоністом і дерматовенерологом, а показом може бути:
- диференціальна діагностика сечостатевих інфекцій;
- скринінг хвороб, що передаються статевим шляхом;
- оцінка ефективності терапії уреаплазмоза;
- запальні процеси в органах малого таза;
- безпліддя;
- підготовка до вагітності.
Значення результатів
Дослідження методом ПЛР якісне і визначає тільки факт наявності або відсутності уреаплазми, тому можливі два результати:
- «виявлено» - позитивний результат, в зразку виявлено генетичний матеріал Ureaplasma parvum;
- «не виявлено» - негативний результат, пацієнт не заражений даним видом уреаплазми.
Підготовка до обстеження
Необхідна тільки при здачі урогенітального мазка: чоловікам потрібно перед обстеженням на кілька годин утриматися від сечовипускання, а жінкам не можна здавати мазок під час місячних.
Матеріал для дослідження: сеча, урогенітальний мазок.
Метод дослідження: ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція).
Термін проведення: 2 робочих дні.