Уреаплазма (Ureaplasma parvum), зішкріб, сеча, біоптат (методом ПЛР)

Код: 3222

Час виконання: 2 роб. дн.

Ціна у Київ

200 грн

Запис на аналізи

Опис аналізу:

Уреаплазма (Ureaplasma parvum), методом ПЛР - аналіз, що дозволяє визначити, чи є в організмі пацієнта збудник уреаплазмозу Ureaplasma parvum, шляхом виявлення його ДНК.

Все уреаплазми є умовно-патогенними мікроорганізмами, які можуть перебувати в організмі людини, не проявляючись симптомами, поки їх чисельність контролюється компонентами нормальної флори і імунною системою. Небезпека для здоров'я виникає тільки в разі швидкого розмноження паразита через пригнічення імунітету, приховані інфекції або зміни гормонального фону. Розвиток умовно-патогенних інфекцій (з уреаплазмою включно) сигналізує про присутність прихованих проблем в організмі людини.

Уреаплазма виявляється більш, ніж у половини жінок, які ведуть активне статеве життя і у трохи меншої кількості чоловіків. Інфекція передається, в основному, статевим шляхом, але не виключено зараження в побуті, а також від матері до дитини. Інфекція з однаковим успіхом поширюється як пацієнтами з симптомами уреаплазмоза, так і безсимптомними носіями.

В організмі людини, уреаплазма може паразитувати на слизовій оболонці статевих органів і клітинних мембранах сперматозоїдів. Після інфікування протягом 2-5 тижнів триває інкубаційний період, а після, при наявності відповідних умов для уреаплазми, з'являються симптоми уреаплазмозу. У чоловіків під впливом уреаплазми може розвинутися уретрит (запалення сечовипускального каналу), орхіт (ураження яєчка), простатит (запалення передміхурової залози) і епідидиміт (ураження придатків яєчка).

У жіночому організмі уреаплазма може спровокувати появу циститу (запалення сечового міхура), вагініту (запального процесу в піхві), цервіциту (уражається шийка матки), ендометриту (запалення матки) або аднекситу (запалення придатків матки). Хронічна інфекція може спровокувати безпліддя, як у жінок, так і у чоловіків.

Підозрювати уреаплазму в якості причини перерахованих вище проблем зазвичай починають після виключення інших патогенів, здатних привести до їх появи.

Покази до призначення

Дослідження призначається урологом, гінекологом, інфекціоністом і дерматовенерологом, а показом може бути:

  • диференціальна діагностика сечостатевих інфекцій;
  • скринінг хвороб, що передаються статевим шляхом;
  • оцінка ефективності терапії уреаплазмоза;
  • запальні процеси в органах малого таза;
  • безпліддя;
  • підготовка до вагітності.

Значення результатів

Дослідження методом ПЛР якісне і визначає тільки факт наявності або відсутності уреаплазми, тому можливі два результати:

  • «виявлено» - позитивний результат, в зразку виявлено генетичний матеріал Ureaplasma parvum;
  • «не виявлено» - негативний результат, пацієнт не заражений даним видом уреаплазми.

 

Підготовка до обстеження

Необхідна тільки при здачі урогенітального мазка: чоловікам потрібно перед обстеженням на кілька годин утриматися від сечовипускання, а жінкам не можна здавати мазок під час місячних.

Матеріал для дослідження: сеча, урогенітальний мазок.

Метод дослідження: ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція).

Термін проведення: 2 робочих дні.

Запис на аналізи